První dojem...

Jen mě zpucujte, co byste udělali líp!

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Karel_IV
Superadmin
Superadmin
Příspěvky: 68
Registrován: 02 srp 2023, 02:00
Bydliště: planéta Zem
Kontaktovat uživatele:

Re: První dojem...

#61 Příspěvek od Karel_IV »

jimirek píše: 15 úno 2024, 01:47 Možná by stálo za zvážení zařídit, aby se v příspěvku kromě notifikace změn autorem zavedla i notifikace zásahů moderátora. Mohly by odpadnout různé dohady.
Můžeš tam napsat důvod úpravy jakožto moderátor. Pokud to nevidíš, tak mi napiš. Musel bych se podívat na nastavení práv.
Přílohy
obrázek_2024-02-15_095605809.png
Tvrzení, že člověk používá pouze 10 % mozku, je nesmyslná dezinformace.

Pravdou je, že pouze 10 % lidí používá mozek.

jimirek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 547
Registrován: 06 kvě 2013, 02:00

Re: První dojem...

#62 Příspěvek od jimirek »

Vidím. Díky.

Uživatelský avatar
TeslaPC
Příspěvky: 226
Registrován: 08 srp 2022, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: První dojem...

#63 Příspěvek od TeslaPC »

Tak když už jsem konečně dorazil domu, tak jak jsem slíbil před cca 4 dny, sem přidávám info jak tato nová stránka funguje na pomalých připojeních které využívám, konkrétně na vytáčeném připojení o rychlosti 33,6Kb/s. Stránka je nějaký způsobem na tomto připojení použitelná, ale oproti původní bastlírně celkem výrazně pomalejší, na původní stránce se příspěvek na foru načítal přibližně 10 až 20 sekund, záleží na počtu komentářů a obrázků, a zde se načítá přibližně 40 až 60 sekund. Hlavní stránka původní bastlírny se načítá přibližně 15 až 20 sekund, a tato nová přibližně 50 až 100 sekund. Velká škoda je také to že tato nová stránka nefunguje na IE 8 a starších, funguje jen na IE11, narozdíl od předešlé stránky kterou jsem používal i na IE 4 na Win. 95.
Na zkoušku jsem tento příspěvek napsal a vložil přes vytáčené připojení, a na zkoušku a ze zajímavosti jsem přiložil i obrázek, aby bylo vidět že stránku je možné provozovat i na takovýchto připojeních, ale bohužel o dost pomaleji než původní. :)

PS: tenhle příspěvek se nahrával cca 40 sekund.
bandicam 2024-02-16 20-46-19-093.jpg

Uživatelský avatar
Karel_IV
Superadmin
Superadmin
Příspěvky: 68
Registrován: 02 srp 2023, 02:00
Bydliště: planéta Zem
Kontaktovat uživatele:

Re: První dojem...

#64 Příspěvek od Karel_IV »

Wau, nečekal jsem, že to někdo zkusí... :D
Jsem poměrně rád, že tuto technologii nezažil. Nedokážu si představit, kdybych měl stahovat Visual Studio 6.0 (2003) pomocí dial-upu. A díky za nějaké rychlostní poznatky, pokud to půjde, zkusím optimalizovat velikost stránek.
Tvrzení, že člověk používá pouze 10 % mozku, je nesmyslná dezinformace.

Pravdou je, že pouze 10 % lidí používá mozek.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18896
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

Re: První dojem...

#65 Příspěvek od Hill »

Tak připojení přes dial-up modemy jsem už řadu let neočekával ani já.
Obávám se ale, že jakákoli optimalizace moc z objemu přenášených dat neušetří, nové fórum jsme od počátku pojali minimalisticky. Ale něco dat spotřebuje vyšší zabezpečení, hodně se projeví násobně vyšší povolený objem příloh... zkrátka, jakkoli mnozí víte, že patřím do skupiny lidí, vyznávajících krédo, že je ekologičtější techniku udržovat, aby sloužila co nejdéle, než ji pro každou maličkost vyhodit a nahradit modernější, v tomto případě bych to oželel. Ten skok v technologiích zase taková maličkost není.
Také jsem neodmítl připojení optikou s konektivitou přes 400 Mbps za cenu nájmu pevné linky bez jakéhokoli DSL, ačkoli mi předtím domovní metalická GigaLAN (ze serverovny poskytovatele umístěné pod schody o tři patra níže) běžně šlapala přes 150 Mbps. Ale jeden router a počítač se zabezpečením se mohly vypnout, přece nebudu trvat na tom, abych je měl jen sám pro sebe.
Sice analogové modemy po pevné lince stále fungují (a v práci držíme pevné linky jen pro diagnostiku řídicích systémů přes modemy), linka vlastně už má analogový jen ten dvoudrát na konci, dál běhá signál také digitálně a vzorkovací kmitočet se s vícefázovou modulací moc nekamarádí. Takže buď se nedá použít nejvyšší dostupná rychlost na modemu vůbec, nebo i drží, ale příliš mnoho paketů si vyžádá opakování pro chybu. A ve výsledku to trvá stejně dlouho.
Tak se netěš, že po úspěšné optimalizaci bude ten přenos nějak výrazně rychlejší.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4564
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

Re: První dojem...

#66 Příspěvek od PotPalo »

Ono sa zrejme načítava aj niečo čo nič nerobí. Pozorujem na indikátore načítania stránky, keď táto je už zobrazená celá, ale koliesko sa ešte točí pár sekúnd.

Trochu som sa na to pozrel. Najväčší súbor jquery-ui.js má 425.63 kB a sťahuje sa dva krát. Potom sa nedá diviť že napríklad táto stránka má 1.64 MB. Okrem toho to zdržanie môže spôsobovať táto chyba v skripte:
Přílohy
error.png
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: První dojem...

#67 Příspěvek od Mikras »

Mírně OT, ale když už je zde zmíněno to vytáčené připojení, může někdo napsat telefonní čísla pro dial-up a jaký je to ISP?
Děkuji, Jirka

Uživatelský avatar
TeslaPC
Příspěvky: 226
Registrován: 08 srp 2022, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: První dojem...

#68 Příspěvek od TeslaPC »

Mikras píše: 17 úno 2024, 10:59 Mírně OT, ale když už je zde zmíněno to vytáčené připojení, může někdo napsat telefonní čísla pro dial-up a jaký je to ISP?
Děkuji, Jirka
Funkční poskytovatel dneska už v česku nefunguje, ale pokud to chceš zkusit, a máš pevnou tak se mužem domluvit, a můžu ti tam ten dialup zkusit poslat jestli to přeleze. Mám zkušenost s tím že někam to přeleze a někam ne, proč to netuším.

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: První dojem...

#69 Příspěvek od Mikras »

Děkuji za nabídku, ale to nebude potřeba. Myslel jsem, že třeba někde zůstalo nějaké číslo k dispozici. Asi před třemi nebo čtyřmi roky, kdy jsem přecházel od jednoho ISP k jinému, tak jsem byl pár dní doma bez internetu a chtěl jsem dial-up vyzkoušet. Nějaké číslo se spojit chtělo, ale nebralo mi to přihlašovací údaje, tak jsem to vzdal. Myslel jsem, že by se to hodilo pro podobný případ "nouze". :-)

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4564
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

Re: První dojem...

#70 Příspěvek od PotPalo »

Na taký prípad tu mám nejaké 3G modemy. Stačí dať SIM kartu z mobilu, zapojiť do USB notebooku alebo PC, a je internet. Teraz keď zrušili 3G tak to pôjde tou pomalšou rýchlosťou, čo je skoro ako dial-up modem. :|
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: První dojem...

#71 Příspěvek od Habesan »

Karel_IV píše: 17 úno 2024, 02:22Jsem poměrně rád, že tuto technologii nezažil. Nedokážu si představit, kdybych měl stahovat Visual Studio 6.0 (2003) pomocí dial-upu.
Tenkrát bylo poměrně zásadní znát někoho, kdo to má na CD.
A taky znát někoho, kdo má vypalovačku. (I když v roce 2003 už byly mnohem běžnější než v roce 2001.)
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

Re: První dojem...

#72 Příspěvek od EKKAR »

Já si pamatuju, jak jsem kdysi zhruba v roce 2000 tenkrát ještě v internetový "kavárně" sice už pomocí Ujce Ghůůůghla našel nějaký schéma a manuál, ale když jsem si to chtěl stáhnout a nechat vytisknout, tak se ten fajl velkej asi 10 Megabitů (jo, skutečně 10 Megabit, ne MegaByte!!!) stahoval skoro půl hodiny a když jsem popátral odkud že to vlastně sosám rychlostí občas dosahující hodnoty 3,6kbitu/sekundu, tak mě to odkázalo kamsi k Irkutsku ...
Naposledy upravil(a) EKKAR dne 17 úno 2024, 22:33, celkem upraveno 1 x.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Karel_IV
Superadmin
Superadmin
Příspěvky: 68
Registrován: 02 srp 2023, 02:00
Bydliště: planéta Zem
Kontaktovat uživatele:

Re: První dojem...

#73 Příspěvek od Karel_IV »

Habesan píše: 17 úno 2024, 18:26
Karel_IV píše: 17 úno 2024, 02:22Jsem poměrně rád, že tuto technologii nezažil. Nedokážu si představit, kdybych měl stahovat Visual Studio 6.0 (2003) pomocí dial-upu.
Tenkrát bylo poměrně zásadní znát někoho, kdo to má na CD.
A taky znát někoho, kdo má vypalovačku. (I když v roce 2003 už byly mnohem běžnější než v roce 2001.)
V dnešní době už i CD jsou velmi pomalou záležitostí, neskutečné jak se doba hýbe kupředu.
Tvrzení, že člověk používá pouze 10 % mozku, je nesmyslná dezinformace.

Pravdou je, že pouze 10 % lidí používá mozek.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

Re: První dojem...

#74 Příspěvek od Hubert_79 »

Kdybych měl napsat, kdy jsem naposled použil v počítači mechaniku... Hodně bych musel pátrat v paměti.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

Re: První dojem...

#75 Příspěvek od samec »

Karel_IV píše: 17 úno 2024, 02:22 Wau, nečekal jsem, že to někdo zkusí... :D
Jsem poměrně rád, že tuto technologii nezažil. Nedokážu si představit, kdybych měl stahovat Visual Studio 6.0 (2003) pomocí dial-upu. A díky za nějaké rychlostní poznatky, pokud to půjde, zkusím optimalizovat velikost stránek.
Ešte by to mal skúsiť Nixdorf
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... &start=286

Odpovědět

Zpět na „NOVÉ | Vaše dojmy a názory k této podobě fóra“