Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora 4

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora 4

#1 Příspěvek od Hubert_79 »

Dnes v červeném kontejneru. Zřejmě nepoužité, všechny svítí. Bylo jich tam víc, ale nejsem Saxána, tak se mi povedlo vydolovat jen tyto čtyři.
Evidentně to je do nějakého světla pro doktory nebo tak něco. Svítí to hodně intenzivně a opravdu bodově.
Přílohy
rovky.jpg
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

Jsou to halogenky PAR38, používalo se to do některých reflektorů, do závěsných světel nad pracovní stoly atd. Existují v několika výkonech a různém ostření. Je to takový přechod mezi profi (PAR56, PAR64) a levným (Reflecta, PAR16). Stávalo to maloobchodně asi 250-300/kus. Poslední kusy jsem viděl svítit ve výloze nějakého zlatnictví.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Hubert_79 »

Vida. Jsem si myslel, že se to mohlo využít někde na výstavách a podobně. Na halogenku ukazuje i chladnější barva světla, než v klasické žárovce.
Při svícení to pěkně hřeje a je to hodně bodové světlo.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Sendyx »

Tak je to 12° úhel vyzařování, tedy Spot. Svítivost 9300cd.
Existovaly ještě ve stejné báni řady Belcolor - 80W barevné Flood spoty 30° a hlavně Concentra Cool, kde bylo "studené zrcadlo", určené na osvětlování předmětů, citlivých na teplo. Životnost 2000 hodin.

BTW, byly na to geniální závěsná svítidla, v podstatě keram. objímka se selikonovým šlauchem, jak prosté :).
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Dalo by sa to pouzit na IR spajkovanie :D

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#6 Příspěvek od konosuke »

už ani ty céda lidem nevoni - nač to kupujou ? tuhle z červenýho kontejneru půlkrabička zn.TDK zjevně nových disky bez potisku - divná věc jen na středovce malé logo firmy a pár identifikačních hausnumer, čárkovej kod
jo a mimochodem, kam patří vadná (nečitelná) CD-R ? do žlutého kontejneru ? je to sice plast ale dotovanej kovem či co
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#7 Příspěvek od starecd »

Kono:u nás do směsného odpadu, protože to není čistý plast, další využití znáš, plašič na ptáky, podtácek apd.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#8 Příspěvek od konosuke »

no jasně, nebo stylová dekorace stěny studia, prodejny, baru, disco klubu... :wink:
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od radioelectrum »

sháním staré barevné televizory s DELTA obrazovkou. Objevují se především ruské rubíny, elektrony, gorizonty, ale mám zájem i o těch pár tesláckých modelů.
Jistě se občas k nějakému dostanete pokud prolézáte "elektroveteš".
pro představu:
http://www.rw6ase.narod.ru/00/twc1/rubin714.html
http://www.rw6ase.narod.ru/00/twc/rubin_c202.html
http://oldradio.cz/ts4409.htm
http://oldradio.cz/ts4412.htm

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#10 Příspěvek od vicious »

Niečo k téme. Dnes som si všimol, že v Kauflande pri východe pod nástenkou sú skrinky na separovaný zber a jedna z nich je určená na žiarovky/žiarivky....les voilà 17W Osramka. Síce iba taká drobnosť, ale aj to poteší (vedci zistili, že urobiť si radosť maličkosťami má praznivý vplyv na zdravie :D ) .
Nenabieha, menič ticho bzučí ale vlákna sú OK :prst:
Mala by mať PTC pre teplý štart. Ďalšie poznatky inokedy uvediem do vlákna o opravách kompaktných žiariviek, pretože je šanca, že by ešte mohla posvietiť.
Přílohy
duluxstar_c.jpg
duluxstar_b.jpg
duluxstar_a.jpg

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Casto byva prerazeny kondenzator medzi vlaknami. Nutne vymenit za rovnaku hodnotu (s nizkou nebude startovat, s vysokou sa prepalia vlakna).

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#12 Příspěvek od Crifodo »

Dřív jsem opravoval vadné úsporky, ale dneska je to už spíš slepá vývojová cesta. I když oživíš předřadník, zbývá problematická trubice. Buď je nekvalitní, s ošizenou náplní, nebo s ošizeným luminoforem, nebo vysvícená, nebo se nekonečně dlouho rozbíhá v nízkých teplotách.
Takže už jen jako zdroj součástek pro jiné věci. Možná časem jako vintage zajímavost, až se stanou raritou.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#13 Příspěvek od konosuke »

vicious: toisté zariadenie je aj v našom Lidli, tu som vyzískal dve-tri celkom dobre bambule 40W štandartného formatu E27 (málokdo už dněs hentaké používá)
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Pri kontajneroch vylozene bezdrotove sluchadla Sony MDR-RF865R vratane nabijacieho stojana a napajacieho adaptera. Nabijanie funguje, otazny je stav baterie. Nausniky chybaju (to vyriesi Cina). Hore je tiez makka cast (na hlavu) a ta ma rozpadnuty povrch.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#15 Příspěvek od sinclair »

Pár desítek značkových kusů úsporek mi taky prošlo rukama.
Mám tu zkušenost, že i u těch značkových exemplářů je životnost elektroniky napasovaná na životnost trubice.
Po opravě to vydrželo svítit už jen krátkou dobu. I když jsem to pak zkoušel rozpočítat na průměr denního použití, tak dohromady to dávalo jen asi polovinu uváděné životnosti na krabičkách.
Každá slušnější 18W trubice s klasickou tlumivkou, rovnoměrněji odsvítí určitě víc. Jistěže, nepasuje to všude a do E27, ale to je o zvyku.
Naprostým fenoménem u mě byly československé-holešovické DZ9-DZ11 s tlumivkami. Později s tím redukčně-tlumivkovým kusem na E27.
Tyhle DZ musely kvůli své nadměrné životnosti, svitivosti i plánovanému nástupu těchto a PL zmetků, honem zmizet.
Někdy okolo roku 1994-95 jsem kupoval poslední barevné DZ.
Na lince v paneláku, často rozsvěcované/zhasínané, vydržely dvě denní DZ11 přes sedm let, v původních svítidlech pro ně.
Jednu z nich jsem musel zpátky zatmelit do patice, původní tmel byl úplně vypálený-vydrolený. Po zatmelení svítila dál až do rekonstrukce.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“