A znovu dokola o úpadku řemesla (odděleno)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#1 Příspěvek od p32 »

Na vtípky je užije.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahr ... ope-234867
Výdaje států NATO na obranu v poměru k DPH (odhad NATO, 2023)
Autorovi článku by mohl někdo vysvětlit pojmy DPH a HDP. :lol:

Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od sis2 »

A proč? Pisálkové vyrábí články (živí se tím) a detaily málokdo řeší. To přece nemá cíl přinést nějaké podstatné informace. Jako většina slintů na Seznamu. Ztráta času to číst.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Hubert_79 »

sis2 píše:na Seznamu. Ztráta času to číst.
Svatá pravda. Navíc pisálek je často nějaký "kulturní antropolog", případně absolvent FF UK a po tom nelze chtít tyto elementární znalosti.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

Potom se nemůžeme divit, že jsme ve válce, přepadli nás marťané a je tady už týden prudké globální oteplování. :lol:

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#5 Příspěvek od dracekvo »

Buďte rádi, že nepíšou nic o ampérách, voltech, kW a kWh. To by jste teprve viděli věci.
Na to, že pisálci píšou (spíše špatně překládají zahraniční články) jsem si už dávno zvykl.
Kvalita jde dolů všude. Stačí se podívat jaký je problém sehnat zedníka, který ví co dělá. Už i v tomhle řemesle dávno platí, že kdo chce být schopný, tak nemůže mít v hlavě úplně vygomováno. Doba kdy stačilo v učňáku naučit 3 lopaty písku na lopatu cementu je pryč.
Stejně tak pryč je doba, kdy novinář měl svojí oblast, které rozuměl a psal jen o ní.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

A v redakcích jsou dovolené, tak píše, kdo tam zbyl.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

Hill píše: tak píše, kdo tam zbyl.
Píšou brigádníci. :lol: U nás mají v Penny u Nováka brigádníka na pozici řezníka. Student ekologie a státní správy na hnojárně v Suchdole. Celej nedělní oběd jsem plival kosti rozmlácený v mase.

Jinak dnes šéf Hospodářský komory ČR prohlásil, že jsou ohroženy základní rozvojový funkce našeho státu, protože chybí cca 300 tisíc odborníků v průmyslu. Ti všichni vyštudovaný humanisti a podobný darmožrouti to nespasí.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#8 Příspěvek od konosuke »

Cílená, řízená likvidace střední technické inteligence, ti schopnější, průbojnější emigrovali do civilizace už dávno, zůstali trollové co šroubujou u korců v montovnách a ještě stěžuji si, velmi lituji promarněný historické šance v mém věku už nikde neberou a věřte zkoušel jsem. Co ?! 50+ ne, čekatel na krematorium. Odchod, další prosím. Prodali nás mocipáni cizákům za jidašský groš.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Hubert_79 »

:roll:
Zas stejný slinty. Furt dokola. Ještě chybí BOBOBOBOBO, aby sem něco nazvracel. Asi vyspává opičku...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#10 Příspěvek od konosuke »

Napiš něco k věci, tématu furt jenom plkáš a sorry je to už dlouhodobě únavné
a iritující. Zamysli se někdy nad sebou a svou osobnosti...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Hubert_79 »

konosuke píše: furt jenom plkáš a sorry je to už dlouhodobě únavné
a iritující....
To samé tady furt píšeš ty, jaká je bída a kdesi cosi. Myslíš, že ostatní žijí někde ve vzduchoprázdnu, že je potřeba to sem furt tahat a do zblbnutí omílat? Jestli máš potřebu to neustále ventilovat, tak jdi na novinky, tam najdeš spoustu spřízněných duší.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

Když to čtu, tak byl nejvyšší čas to rozdělit. :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#13 Příspěvek od Hill »

To se fakt nedalo jinak. Kdyby se to dostalo na Měsíc, tak se musí přejmenovat Moře klidu na Moře zbytečných keců.
Ale je to marné, je to marné, je to marné...

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#14 Příspěvek od Yarda1 »

Ze zvědavosti jsem se chtěl kouknout, odkud je to odděleno, ale nějak jsem na to nenarazil. Můžete mne někdo nasměrovat? Děkuji.

BTW: Tohle je roztomilé.
Šulcová kdysi dělala besedu pro seniory a vyprávěla o natáčení v Indii. V první řadě seděl stařík, který se pořád na něco o Indii vyptával. Herečku to prý namíchlo a řekla: „Pane, Indie, to jsou emoce! To já vám budu těžko vysvětlovat!“ Muž za ní poté přišel do zákulisí a představil se jako... slavný cestovatel Miroslav Zikmund (†102).
Je to odtud:
https://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-d ... cetla.html
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#15 Příspěvek od Hill »

Bylo to ve vtipech. Nevím, proč.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“