Poraďte jaký BUDÍK na vstávnání - Jsem už zoufalý

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jurassEb
Příspěvky: 45
Registrován: 17 lis 2014, 01:00

Poraďte jaký BUDÍK na vstávnání - Jsem už zoufalý

#1 Příspěvek od jurassEb »

Zdravím,

zase jsem zaspal do práce. Na telefonu jsem měl nastavený budík, ani nevím co jsem ráno pomačkal, potom se podívám na čas a je 9:30.

Potřebuju budík, který má SPECIÁLNÍ SCIFI funkci, a jsem přesvědčen, že kdysi budíky takové byly.

A ta funkce je, že tlačítko na vypnutí budíku je velice dobře schované a náhodně nezmáčknutelné. A stisk jakéhokoliv jiného tlačítka způsobí odložení o 5 minut, a počet odložení je NEOMEZENÝ, ne že se to odloží 3x a pak to přestane zvonit.

Už jsem na výrobce, co do budíku strkají všemožné kraviny vč teploměru, vlhkoměru, a já nevím čeho všeho, dost naštván.

Klidně ten budík může být i do zásuvky, je mi to jedno, hlavně ať funguje.

Díky za případné rady

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Dej si budík dost daleko od postele.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#3 Příspěvek od konosuke »

Nepravděpodobné, nemožné! do rachoty se samočinně budím 5min. před alarmem, mobilem. mám i rádiobudík
Grundig sonoclock jenomže případný výpadek elektrřiny...no víte sami (baterie power supply 9V tam není)
Naposledy upravil(a) konosuke dne 29 črc 2023, 15:19, celkem upraveno 1 x.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
jurassEb
Příspěvky: 45
Registrován: 17 lis 2014, 01:00

#4 Příspěvek od jurassEb »

To jsem dělával, ale nevýhoda je, že si někdy chci buzení odložit o 5 minut.


Už jsem i přemýšlel, že si to naprogramuju:

https://www.hwkitchen.cz/tinylab-vyukov ... exclusive/

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Nauc sa jednu vec: nikdy neodkladat budenie. Jednoducho po aktivacii budika hned vstat.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#6 Příspěvek od MiraSt »

Já mám digi budíky dva. Jeden a čtvrtou a druhý na 4:05 s odloženým buzením. Ten druhý musím každý večer aktivovat a ráno deaktivovat, i když se málokdy stane aby zabral. Mám to tak už dobrých.... Nezaspal jsem už pěknou řádku let. :-)
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#7 Příspěvek od misocko »

Normalne si daj na mobile 3- 4 budiky po sebe, v 5 minutových intrvaloch. Keď sa zobudiš hneď na prvý, ostatne dáš už bdely na "na dnes vypnuť".
Mam to samsung telefone

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#8 Příspěvek od Jodr »

Řešil jsem to tak, že jsem si našel práci do které jsem vstával až jsem se probudil.
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
lopez
Příspěvky: 868
Registrován: 17 pro 2011, 01:00

#9 Příspěvek od lopez »

Niekde som čítal... - že budík je najhoršia vec čo človek vymyslel. :D

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#10 Příspěvek od samec »

Nastav si budík na večer, aby si vedel, že už máš ísť spať.

Alebo si zbastli toto:
https://youtu.be/8zEH5GxPNO8

:svolat: :sleepp:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

Správná odpověď je jen ta, že dáš budík dál, abys musel k němu vstát a večer jít spát tak, abys byl vyspaný.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#12 Příspěvek od Hydrawerk »

Každej den mě budí jeden starý digitální budík JVD a k tomu dva staré mobilní telefony, které jsou pořádně hlasité.

Zajímavý německý dovozce je TFA Dostmann.
https://www.tfa-dostmann.cz/produkt/rad ... boom/2352/
https://www.tfa-dostmann.de/en/product/ ... m-60-2538/
Existují i budíky pro nedoslýchavé. https://www.pomuckyproneslysici.cz/vibr ... lny-budik/

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#13 Příspěvek od Artaban001 »

Pak spínací hodiny do zásuvky a do nich... Sirénu. Pokud Tě ani tohle neprobudí, tak nas..raní spolubydlící určitě :⁠-⁠)
Jinak: mám obyčejný budík, ke kterýmu musím vstát, abych ho vypnul - a když vylezu z postele, tak už se do ní nevrátím. Odložené buzení je nesmysl, který je potřeba se naučit nepoužívat a pokud to jde, tak tuhle blbost deaktivovat.

Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od jova1 »

Když jsem si hrál s PICAXEm, zkoušel jsem ho jako kapacitní spínač. Stačilo natáhnout dvě elektrody pod matraci a dokud jsem na ní ležel, byl sepnutý. Třeba by jsi to mohl směrovat tímhle směrem :D

Uživatelský avatar
LADER
Příspěvky: 273
Registrován: 01 dub 2013, 02:00

#15 Příspěvek od LADER »

Z vlastní zkušenosti. Naučit se vstávat na první zvonění! Protože, když si řekneš v polospánku počkám na další, tak si neuvědomíš, že už to bylo poslední a další už nebude. Proto vždy zaspíš.
Ubuntu 22.04.4 LTS, LibreOffice Verze: 7.6.6.3, wxMaxima 20.12.1, Maxima 5.47.0 (SBCL)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“