Jak odradit kloše?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DukeNuke
Příspěvky: 304
Registrován: 02 dub 2018, 02:00

Jak odradit kloše?

#1 Příspěvek od DukeNuke »

Letos mi připadá, že se silně přemnožil kloš jelení. Jen vlezu do lesa, už jsem jich plný. Taktak je stačím odcvrnkávat. Použití klasického repelentu má spíše opačný účinek. Z babských rad jsem zkusil i macerát hřebíčku v alpě, ale nevidím rozdíl.
Nemáte nějaký funkční tip?

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#2 Příspěvek od Pikofarad »

Prý česnek v dechu zabírá

„Kloši reagují na oxid uhličitý, který vydechujete, a najdou si vás podle něj. Vezměte si stroužek česneku a pomalinku ho ukusujte a žvýkejte v puse, nebo prostě jen cucejte. Zkuste to vydržet tak dlouho, jak to jen jde. Tento fígl mi poradil kamarád a funguje skvěle," popisuje mykolog.

Uživatelský avatar
adakar
Příspěvky: 212
Registrován: 16 zář 2020, 02:00

#3 Příspěvek od adakar »

Kamarát v lese ako doma, deptaný už pred rokmi skúmal všeličo, mal pocit že ako jediná trocha zaberá stará silno smradľavá ruská voňavka, čo dostal. Možno je úspech práve v prehlušení toho vydychovaného oparu...

Chystám sa ho navštíviť, odovzdám cesnakovú skúsenosť, opýtam sa ho ako to rieši teraz.

Nemalo by byť ot: napadá ma často na záhradke, keď cez deň atakujú hlavu komáre, za tmy pri baterke iné svinstvo (pozná kto občas likviduje slimáky), čo natiahnuť na hlavu, pre horúčavy ideal sieťkové... Vrchné oblečenie by bolo tiež asi najlepšie zo sieťky, dvojitej, aby vrstvy vzájomne šmýkali... Poznáte niečo?

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od PotPalo »

DukeNuke píše:Taktak je stačím odcvrnkávat.
Lenže ono to spraví polmetrový oblúk a pristane zasa na tebe. Treba ho chytiť medzi prsty a požmoliť, tým sa mu odlámu krídla a nohy. Rozmačkať sa nedá.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Hubert_79 »

Kloši mě v lese taky serou, ale že bych musel vymýšlet nějaká "řešení"... Odcvrnku to pryč a nazdar.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#6 Příspěvek od ransom »

Kloš sice obtěžuje zmateným pohybem, nicméně člověka kousne jen málokdy. Nechutnáme mu.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

Roznáší ta svině něco?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
DukeNuke
Příspěvky: 304
Registrován: 02 dub 2018, 02:00

#8 Příspěvek od DukeNuke »

Nějakou bakterii. A kousnutí bolí až druhý den. U citlivých osob můžou nastat komplikace...
Nejde ani tak o to, že by kousnul, ale leze to do vlasů, z vlasů do očí, je toho plno. Úplně ztrácím chuť hledqat houby když pořád odcvrnkávám kloše.
Česnek mám rád, vyzkouším, díky za tip.

Uživatelský avatar
Standa33
Příspěvky: 283
Registrován: 07 lis 2009, 01:00

#9 Příspěvek od Standa33 »

Ta potvora někdy přenáší baktérii Bartonella (nemoc kočičího škrábnutí).
Jako repelent by měl fungovat vitamín B1(thiamin). Jak se metabolizuje a vylučuje potem, tak člověk "páchne" komárům, klíšťatům a pod.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

Vzpomínám, že kluci vojenský, když měli nácvik na spartakiádu, tak součást bylo i opalování. Borci prý zesilovali "hnědnutí" pomazání naftou. Vedlejší efekt byl, že komáři, mouchy a hovada se těm pomazanejm vyhejbaly obloukem. Co je na tom pravdy netuším, já sic několikrát odveden a odložen se nakonec do války nedostavil. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
adakar
Příspěvky: 212
Registrován: 16 zář 2020, 02:00

#11 Příspěvek od adakar »

Chýr sa niesol kasárňami, tak sme sa mazali aj bez spartakiády: nejaký výrazný zážitok si nepamätám, ale možno že tí pomazaní vďaka odpudenému hmyzu na tom slnku vydržali dlhšie :)

O hubárov až tak postarané nie je, pre rybárov sa toho povymýšľa viac

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#12 Příspěvek od Otkundes »

No, chodit po lese v nějakém „atombordelu“, a sbírat houby, to snad ne.
Používal jsem Alpu a hřebíček. Vznikla nahnědlá, trochu lepkavá a silně vonící tekutina.
V poslední době si dám před odchodem do lesa tabletku Vitamin B compex forte, a použiji repelent Predator. Obojí lze koupit v lékárně. Ten Predátor byl prý testován v záplavových oblastech lužních lesů, je účinný na komáry a klíšťata. Kloš – nevím. Účinnou látkou Predátora je DEET 24,9% .

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“