lepení reflexní folie

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

lepení reflexní folie

#1 Příspěvek od Olchor »

Potřebuju podlepit reflexní folii ( co je běžně v autolekarnach) kouskem látky. Půjde to? Nevím, co je to za materiál, jestli PE, asi bude problém.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Asi je to mylar, jak velký kus potřebuješ lepit? Pokud to mechanicky vyhoví, zkus kontaktně chemoprén, tedy natřít obě plochy a po zavadnutí plácnout na sebe. Ve velké ploše to bude ale takto nereálné.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Záleží na tom, k čemu to potřebuješ. Třeba by to spravila samolepicí zrcadlová d-c-fix fólie nebo odrazná termoizolační fólie za radiátory.
Fólie z autolékárny se moc dobře nelepí ani tím chemoprénem, jestli chceš zachovat co nejrovnější povrch.

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#4 Příspěvek od Olchor »

Potřebuju zpevnit rohy a hrany folie, udělat díry na plachtová oka a folii napnout. Samolepka nevydrží trvalou zátěž při vyšší teplotě, steče.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Bernard »

Na látku a fólii je snadná aplikace lepidlem ve spreji, třeba https://www.farlesk.sk/c/specialne-lepi ... o-v-spreji .

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

Tak to by bylo lepší se na to dívat opačně - jak na napnutou plachtu nanést, připevnit, přilaminovat či přišít odraznou fólii, aby mechanické namáhání nesla ta plachta.
Zkus se poptat v indios.cz, tam o plachtách s oky a podobných lahůdkách vědí snad všechno.

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#7 Příspěvek od Olchor »

Tak jsem trochu poexperimentoval, nakonec to vyřešilo tavné lepidlo. Tenká vrstva nanesená na kousek látky, kterou chci folii podlepit. Pak zažehlit žehličkou na cca 120°C, drží to fest.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

Já jsem na podlepení okrajů podobný fólie aby se nezatrhávala použil stříbrnou samolepící "hadrovku" 3M z Lídlu. Někdo tomu říká Duct Tape a drží jako sviňa. Jim Lovell a spol. na Apollo 13 přežili jen kvůli ní, jinak by se otrávili CO2.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“