Seznam.cz - nastavení úètu - údaje

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

Seznam.cz - nastavení úètu - údaje

#1 Příspěvek od warp »

Už nejen mì s tím "serou", nyní chtìjí k chybìjícím údajùm povinnì uvést telefonní èíslo a jeho následné ovìøení a záchranný mail. Je to vùbec legální, nebo jak to obejít. Mì to pøímo nevadí, ale nìkdo to nechce uvádìt. Otravuje to pøi pøihlašování a píše "chybí údaje v úètu!", moje odpovìï je že mì to nezajímá, a￾ si zøídí úèet jinde nebo si to øeší se Seznamem ! Co vy na to ?

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

Dá se očekávat, že seznam mail se stane i z jiných důvodů rychle nepoužitelný. třeba proto, že freemaily velmi často (nemám to přesně ověřeno) údajně nedoručí odeslanou poštu nebo nepřijmou příchozí.
hlavně by mě asi zajímalo, jak efektivně stáhnout do offline stávající poštu visící na seznam mailovém účtu.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ZdenekHQ »

Na tohle mám Thunderbird v záložním PC, ale už jsem ho dlouho nezapnul. Asi bych se smíchy neudržel, napřed bych to musel online promazat. I když on to umí za mě, jen by mu to asi chvíli zabralo.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#4 Příspěvek od xsc »

Crifodo píše:hlavně by mě asi zajímalo, jak efektivně stáhnout do offline stávající poštu visící na seznam mailovém účtu.
Nastav si normálního mailového klienta a stáhni si to na lokál.
https://napoveda.seznam.cz/cz/imap-pop3-smtp/

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Hubert_79 »

warp píše:Je to vůbec legální ... Co vy na to ?
Ano, je to legální. Seznam není služba, kterou "musíš" mít. Takže si oni stanoví podmínky a ty buď ber, nebo nech ležet.
Já nechal ležet, překročil a šel jinam.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jjilek »

Občas se na SEznamu objeví v diskuzi příspěvky, které hraničí se zákony. A přihlašovací údaje mají společné. To je asi důvod.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#7 Příspěvek od xsc »

Nevím, vždycky jsem to vytvořil bez telefonního čísla, byť při zakládání otravoval. Protonmail to samozřejmě není :-)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ZdenekHQ »

Divnej je ten záchrannej mail, pokud je nutnej. Dotaženo ad absurdum by nešlo nikde nic zaregistrovat, protože by služba vyžadoval aktivní mail jinde, kde by vyžadovali aktivní mail zase někde jinde, a tam by nešel aktivovat, protože by nebyl aktivní ten čtvrtej. Atd.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Směřujou to k tomu, abys jim jako ověřovací poskytnul mail na vlastní doméně (kterej nikde jinde registrovat nemusíš) => aby tě bylo možný jako v podstatě anonymního klienta veřejnýho bezplatnýho serveru ztotožnit přímo s doménou a tím i s určitýma dalšíma osobníma identifikátorama, který veřejnýmu bezplatnýmu mailu neposkytuješ. Prostě jen další nátlak k umožnění těsnějšího špehování a šmírování Velkým Bratrem ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Hubert_79 »

Ach jo... Proč se zas vyjadřuješ a píšeš kraviny. Ten "záchranný" mail může být naprosto kdekoli.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

Třeba gmail.com
Tam je to v klidu a pokud chceš, tak té i ráno vzbuděj do práce. :lol:

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#12 Příspěvek od xsc »

Ten záchranný mail tam nemám a taky žiju. Nevím, zda si to ověřuje, třeba by stačilo cokoliv nefunkčního.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Hubert_79 »

Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od ZdenekHQ »

Na to ranní probuzení stačí bohatě se z nouze přihlásit na mobilu na FB, aby člověk dokázal kontaktovat někoho, kdo mail už snad ani nezná. Pak chodí 3x za noc všemožnej spam od FB s návrhy na přátelství. No naštěstí stačilo se odhlásit. Na to jsem zapomněl.

To je jedinej důvod, proč ten fake profil na FB mám. A na to se hodí seznam jako odpadkovej koš, protože FB mail vyžaduje. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#15 Příspěvek od EKKAR »

xsc píše:Ten záchranný mail tam nemám a taky žiju. Nevím, zda si to ověřuje, třeba by stačilo cokoliv nefunkčního.
Taky ho nemám a taky žiju, akorát mě stolicuje to jejich opakovaný votravování s připomínkama, abych si to "zabezpečení" ve formě sebeudání dalšího mailu nebo dokonce telefonu udělal. Centrumu stačilo jednou odmítnout a už nevotravuje, Seznam je nevodbytnej jak štěnice ... Nefunkční mail dokážou odhalit, ověřujou si to. Zkoušel jsem zadat třeba "hulmiho.ukolen@vleze.com" a nevezmou to.
ZdenekHQ píše:...
To je jedinej důvod, proč ten fake profil na FB mám. A na to se hodí seznam jako odpadkovej koš, protože FB mail vyžaduje. :D
Šťastně tomu, kdo nic nemá - obzvlášť ne ani ten fakebůůk :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“