Jak to u Vás topí

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#91 Příspěvek od EKKAR »

Jirko, je to hodně lokální záležitost, tady u nás = cca 100kiláků od tebe na východ zas třeba od konce minulýho tejdne (čtvrtek-pátek) nespadla ani kapka. Tím, jak je Česko značně členitý, dochází k lokálnímu výpadku srážek rozdílný intenzity daleko častějc = na menším rozmezí kilometrů, než třeba na takový placatině jako je v Holandsku nebo obráceně v horách => Dojče, Švajc, Ésterajch. Prostě máme větší rozmanitost povrchu, tak i ty deště si to u nás vykládají po svým ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#92 Příspěvek od ransom »

U nás musela být v noci brutální bouře, ale já to zaspal. Ráno všude boží dopuštění. Podjezd u nádraží tradičně do metru zaplavený. Cestou do práce mě zachránily gumy s dobrým vzorkem - při sjezdu z vysokovského kopce v zatáčce řeka přes silnici, ale kola se po chvilce vznášení chytly. Dvě auta už ovšem byly ve škarpě a ty co jely za mnou mi nějak zmizely ze zrcátek.
A v České Skalici se nám v rozvodnici v podzemní kobce uvařila voda - asi natekla některým kabelem.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#93 Příspěvek od kokun »

U nás pršelo za celé léto ponejvíc v tom 1. srpnovém týdnu - napršelo cca 100mm.
Poslední deštík byl 9.8. a do té doby (včetně) to dělalo celkem: 112.4mm. Teď už 5 dnů ani kapka.
Když jsem byl v SO (12.8.) v lese na houby, tak na nasluněných svazích naprosté (povrchové) sucho - v zemi ještě nějaká vláha být musela, páč by žádné hřiby nenarostly.
Já vždycky říkám: "Když u nás neprší, tak neprší (třeba i 2 měsíce - a když, tak naprosté minimum). A když pak začne, tak zase neví kdy přestat" :wink:
Přílohy
Srážky u nás za posledních 30 dnů :-)
Srážky u nás za posledních 30 dnů :-)
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#94 Příspěvek od Hape »

Jak to u Vás bouří?
U nás toho sice moc zatím nenapršelo (3 mm), ale okolo to pěkně bouří. Od 15:20 mi meteostanice napočítala 390 blesků. Na obrázku jeden chybí, udeřil až po tom co jsem snímek udělal. Bohužel mi zatím z počítání blesků nedělá statistiky, tak nevím jestli to je rekord, za ten rok a něco co jí mám. Ale myslím, že to dosavadní rekord je.
Přílohy
Blesky.PNG

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#95 Příspěvek od dobrman »

Tady byla průtrž, že na silnici stálo tak 10cm vody, kanály to nebraly a do toho se blýskalo a rachotilo. Jak rychle to přišlo, tak to zas skončilo
Přílohy
počasí.jpg
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#96 Příspěvek od kokun »

Dnes silné bouřky a od soboty na dlouho hic, varovali meteorologové :(

U nás po dlouhém "období sucha" (červen + červenec) přišlo krátké období dešťů (začátek srpna). A nastalo další "období sucha; vč. horka"), které bylo "narušeno" jen včera. V podvečer (18 hod.) kratičká přeháňka (1,4mm) a v noci malý déšť (13mm) - a na dlouho by nemělo zapršet zase :(
Přílohy
Včerejší srážky u nás :-)
Včerejší srážky u nás :-)
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#97 Příspěvek od Hubert_79 »

No, výstraha se ve středu celkem naplnila. Byl jsem u Jinců (okr. Příbram) a tam byla po 18h bouřka, že jsem na 15 metrech mezi přístřeškem a vlakem promokl durch.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#98 Příspěvek od ok1hga »

dneska bouřka a pak nádherný vzdoušek . . .
Přílohy
duha.jpg

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#99 Příspěvek od warp »

Ve støedu nad Prahou v podveèer prý slušná bouøe, u mì na okraji jen trochu deštì a rachot bleskù z okolí (alespoò to koneènì trochu zalilo), ètvrtek okolo 16.hod drobný deštík. Veèer pak bylo krásné posezení u piva (Øepy). Dnes od rána zase vedro na chcípnutí.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#100 Příspěvek od ok1hga »

dnes bude zase pařák . . .
Přílohy
východ slunce
východ slunce

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#101 Příspěvek od Hape »

Je půl jedenácté a tady a v okolí už je přes 29℃ :( Člověk se trochu hne a už z něj leje, jak z konve.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#102 Příspěvek od Celeron »

Včera jsem jen hodinu dělal něco kámošovi na stavbě v dosud nezatepleným podkroví. Podle mobilu tam bylo 44℃. Odešel jsem od tamtuď úplně promočenej, že se vše dalo ždímat, pot mě čvachtal v botách. Byl jsem z toho úplně vysušenej, doma jsem do sebe nalil tři Kozly ale nebylo to moc platný...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#103 Příspěvek od kokun »

Francie zažívá čtyřicítky. Paříž je v horku nejnebezpečnější metropolí Evropy :(

A u nás? (dnes - viz příloha):
Zrána jsem vykopal 3 řádky brambor a pak raději zalezl jak krtek.
Přílohy
Dnes.
<br />Odpoledne se nějak zatáhlo a byl cítit chladnější závan - zřejmě někde (poblíž?) sprchlo, když se nepatrně ochladilo :-o
Dnes.
Odpoledne se nějak zatáhlo a byl cítit chladnější závan - zřejmě někde (poblíž?) sprchlo, když se nepatrně ochladilo :-o
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#104 Příspěvek od ransom »

Včera jsme večer před chatou čuměli asi hodinu na toto. Lepší jak televize.

Edit:
Na YouTube to bude lepší.
https://youtu.be/MPoHGwMSsQg

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#105 Příspěvek od Hubert_79 »

Dlím aktuálně v západních Čechách, v pohoří Český les a tady je dobře. Ves, kde jsem je v cca 570 m a kopce kolem jsou téměř osmistovky. V údolích je fajn, na kopcích zas pofukuje. Teď vane celkem chlad.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“