Platební karta

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#76 Příspěvek od termit256 »

Do banky s volal?
Jestli to zrusil obchodnik, je to jeho problem.

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#77 Příspěvek od DedVseved »

Nevolal, ale jak jsem napsal na začátku vlákna, tak jsem požádal o výměnu karty a zatím jsem platil tou, na které umřely bezkontaktní platby, takže ji strkám do terminálu. Ale tvrdili mi, že budou funkční obě karty, pokud starou nerozstřihnu a nezničím.
Možná to má souvislost a zatím jde o stokoruny. Obchodník to určitě nezrušil, jak jsem psal, jde o Lídl, Hornbach a naposled Tesco.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#78 Příspěvek od Cust »

Já mám podobný problém... Sice mi nikdo nepíše, že je platba vrácená, ale rovnou mi to krouhnou v obchodě, že je nedostatečný kredit. Asi to bude taky někde pokažené tak nějak ve velkém... :roll:

Uživatelský avatar
janhorky
Příspěvky: 1
Registrován: 13 črc 2023, 02:00

#79 Příspěvek od janhorky »

Naštěstí takovéto problémy už mnozí nemusí řešit, když karty se mohou uložit do mobilu i do hodinek s kterými lze dále platit.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#80 Příspěvek od EKKAR »

Česká Spořitelna (Erste Group Austria) z důvodu nedohody na další spolupráci odchází od společnosti Master Card a navazuje užší spolupráci s finanční skupinou VISA. Následky pro klienty jsou v tom, že do konce letošního roku chce banka vyměnit všecky doposud platný karty typu "Master Card" ať debetní, tak kreditní za pokud možno co nejshodnější karty společnosti VISA - a to i když byly v prvních měsících tohoto roku vyměněný v rámci normální rotace po uběhnutí doby platnosti předchozí karty. Komu ještě kartu MC za VISA (znovu) nevyměnili, čeká ho to v nejbližší době.

Pozor, každá banka má tuhle spolupráci jinak, takže je spíš jistý než možný, že některý další banky u MC zůstanou a jejich platební karty tak dál budou využívat standardy společnosti Master Card.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#81 Příspěvek od tomasjedno »

janhorky píše:Naštěstí takovéto problémy už mnozí nemusí řešit, když služby jako https://….. nabízí karty, které se mohou uložit do mobilu i do hodinek s kterými lze dále platit.[/url]
Co je to za blábol, to jde přeci s jakoukoli funkční platební kartou MasterCard, American Express nebo Visa (nejen).
Naposledy upravil(a) tomasjedno dne 13 črc 2023, 20:27, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#82 Příspěvek od Valdano »

Vzhledem k tomu, že autor zde má první a možná také i poslední příspěvek tak bych to odhadoval na nějakého spamera zainteresovaného na reklamě viz ten odkaz co tu uvedl a toto cca dva roky staré téma se mu akorát hodilo k tomu, aby tu svoji reklamu zamaskoval do příspěvku.
Naposledy upravil(a) Valdano dne 13 črc 2023, 19:52, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#83 Příspěvek od Hape »

Dnes mi přišla od Komerčky automaticky obnovená karta VISA. Koukám na ní jak blázen 8O, už na ní nejsou údaje embosované, ale vše je pouze natištěné a to na zadní straně. A ještě takovým způsobem, že je to hůře čitelné. Na přední straně jsou jenom loga VISA, Komerčky a recyklačního trojúhelníku. Na zadní straně se banka chlubí výrobou karty z recyklátu, chybí podpisový proužek a magnetický proužek je cca o třetinu užší.
To jsou mi novoty.

Edit:
Přidal jsem obrázek přední strany.
Přílohy
IMG_20230713_0003.jpg
Naposledy upravil(a) Hape dne 13 črc 2023, 20:15, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#84 Příspěvek od Valdano »

Mě před pár týdny přišla od České spořitelny ta avizovaná VISA karta k účtu a údaje na ní jsou embosované stejně jako na té Master Card, která zatím stále souběžně zůstala v platnosti. Žádný recyklační trojúhelník ani žádné chlubení. Barevné provedení je u té VISA úplně stejné jako u Master Card akorát ty loga jsou tam samozřejmě jiné a jsou tam i rozdílné hologramy. Podpisový proužek už neměla ani ta Master Card, protože mi ji vyměnili také letos. Magnetické proužky VISA i té Master Card jsou stejně široké. Takže u České spořitelny, kromě té nové VISA karty jinak žádná další změna. :D
Přílohy
cs_vymena_karet_mc_visa.png
Naposledy upravil(a) Valdano dne 13 črc 2023, 20:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#85 Příspěvek od tomasjedno »

Hape píše:Dnes mi přišla od Komerčky automaticky obnovená karta VISA. Koukám na ní jak blázen 8O
Taky už mám takovou, MC od ČSOB.

Uživatelský avatar
kovka
Příspěvky: 541
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Brumovice

#86 Příspěvek od kovka »

Taky mně dnes přišla nová VISA kreditka od spořky náhradou za platnou Master
a je embosovaná, bohužel už nemá stejné číslo, jak tomu bývalo doposud při výměnách.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#87 Příspěvek od Hill »

Taky máme už doma nové kreditky od Visy. Jiné číslo je pochopitelné, každá taková společnost má vlastní číslování.

Jo, a ten potenciální spam od Volného alias Horkého jsem promazal.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#88 Příspěvek od tomasjedno »

Z prvních 6 čísel platební karty (tzv. BIN) lze vyčíst vydavatele platební karty (např. MC nebo Visa, plus příslušná banka).

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#89 Příspěvek od Artaban001 »

A fungujou vůbec ještě ty magnetický proužky, nebo je to už jen designový prvek?

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#90 Příspěvek od Valdano »

Dokud tam jsou tak jsou funkční, ale už bude zřejmě málo zařízení, které ho používají. Nefunkční tam jistě dávat nebudou. Takže proužky spíš z karet brzy úplně zmizí a později pravděpodobně zaniknou i samotné karty ve fyzické podobě.

Zdroj: Magnetický proužek mizí, je dědictvím minulosti.
Mastercard upouští od magnetického proužku na platebních kartách. Už od 1. dubna 2024 ruší povinnost pro banky působící v Česku mít na nově vydávaných kartách magnetický proužek. Nad budoucností této technologie přemýšlí také Visa, jejíž karty už jsou nyní leckdy i bez dalšího reliktu – podpisového proužku.

Odklon od magnetického proužku je podle vyjádření společnosti Mastercard reakcí na měnící se návyky spotřebitelů a na pokrok ve vývoji technologií. S tím je spojený klesající počet transakcí, které jsou potvrzovány právě pomocí magnetického proužku.

Experti poukazují na to, že na významu začínají ztrácet nejen jednotlivé komponenty platebních karet, ale i jejich fyzická podoba. Lidé upřednostňují jejich virtuální verze.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“