Seznam.cz - nastavení úètu - údaje

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#76 Příspěvek od josef_novak »

Tak si koupíš SIMku ve slevě za 38 kč https://www.iotlevne.cz/o2-go-sim-karta ... edpladenka

Kdyby jeden můj soused neměl v emailu nastavené telefonní číslo, tak si každého půl roku zakládá novou schránku. Na gmailu má kvůli Androidu třeba jméno.přijmení524@gmail.com, ale to neřeším. Samozřejmě by mu nepomohla ani žádná jiná nastavená schránka jako záchrana.
Kokotů není zas tak moc, ale jsou strategicky rozmístěni tak, abys každý den aspoň na jednoho narazil.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#77 Příspěvek od starecd »

Jo a on-line to budeš platit ty, navíc přečti si předchozí příspěvek. To je taky vypečená firma, data napořád nepřetržitě a nakonec z nich vyleze data i 5x měsíčně

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#78 Příspěvek od josef_novak »

Kdo nechce, tak si stejně najde výmluvu. V Tescu mají za 69 Kč se 150 Kč kreditem, tam někdy zajdeš?
Kokotů není zas tak moc, ale jsou strategicky rozmístěni tak, abys každý den aspoň na jednoho narazil.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#79 Příspěvek od starecd »

Zde ho zrušili, je tam jiný a doručení obyč, dopisem bůhví kdy za 40kč fajn

Navíc podívej se na video, nejde o záchranný telefon, ale potvrzení na telefoně, že jsi to ty, jak v bance Takže 1rázové SIMKY jsou na prd

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#80 Příspěvek od Hubert_79 »

starecd píše:ale potvrzení na telefoně, že jsi to ty, jak v bance Takže 1rázové SIMKY jsou na prd
Nějak nerozumím jazyku tvého kmene... Jako myslíš, že to na jakoukoli sim nejde? Že musíš potvrzovat, že ta sim je na jméno? Nebo jak?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#81 Příspěvek od Valdano »

Srovnání předplacených karet 2023
Kaktus: Předplacená karta
Síť: T-Mobile
Platnost kreditu: 12 měsíců
Minimální částka dobití kreditu: 50 Kč (přes web nebo aplikaci)
Cena SIM karty: 100 Kč
Počáteční kredit: 100 Kč
SIMka s kreditem za 100Kč
Počáteční kredit je 100Kč a platnost kreditu je 12 měsíců. Takže při minimálním používání bude stačit dobít třeba jen těch 50Kč ročně, abyste udržel platnost.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#82 Příspěvek od Hubert_79 »

Marný. Za chvíli se tady objeví zmateně popsaných x důvodů, proč to nejde použít a co má chudák dělat a jak je ten seznam strašně zlý.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#83 Příspěvek od Valdano »

Jo a pokud nechcete čekat na zaslání SIMky poštou tak si ji můžete koupit na některém z prodejních míst viz odkaz na mapu Prodejní místa Kaktus.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#84 Příspěvek od starecd »

Jde o potvrzení při přihlašovaní, že jsi to OPRAVDU ty, samo přes apku

Huberte, zas nečteš vše nepindej

Valdano: a na co mi bude další předplacenka(když vy máte paušály) přečti si pořádně, co jsem psal, když vrazím do aparátu tu novou, nikdo, ze známých se mi nedovolá nemám 50simkový tlachaton

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#85 Příspěvek od Valdano »

Ani například mě při přihlašování do elektronického bankovnictví přijde jen SMS s jednorázovým pinem, který zadám ve webové aplikaci pro přístup do elektronického bankovnictví. Pak přijde SMS např. při zadávání příkazu k platbě nebo při změnách různých nastavení. Nicméně za tyto příchozí SMS nic neplatím. Takže za takové SMS nic neubývá z kreditu.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#86 Příspěvek od josef_novak »

Stále to jsou podmínky freemailové služby a s těmi buď souhlasím nebo ne.
Když ne, tak si založím potřebnou doménu, zakoupím si VPS hosting s veřejnou IP, nahodím si tam Linux, do něj nainstaluji dovecot a postfix, nakonfiguruji SPF, DKIM, DMARC a reverzní PTR záznam, aby se nedostal na blacklisty a byl zablokován, pro filtrování obsahu příchozích zpráv nahodím alespoň spamassassin a je to. Jak jednoduché.
Kokotů není zas tak moc, ale jsou strategicky rozmístěni tak, abys každý den aspoň na jednoho narazil.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#87 Příspěvek od rnbw »

Staci si kupit domenu s hostingom a mailboxami.
Vlastny mail server jednoduchy vobec nie je. Niekolko som ich postavil a spravujem.

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#88 Příspěvek od Valdano »

starecd píše:Valdano: a na co mi bude další předplacenka(když vy máte paušály) přečti si pořádně, co jsem psal, když vrazím do aparátu tu novou, nikdo, ze známých se mi nedovolá nemám 50simkový tlachaton
Měl jsem na mysli jen na příjem potvrzovacích SMS a samozřejmě jako další SIM. Pokud máte mobil, který neumí dvě SIM a ani případně neumí eSIM tak je na zvážení jestli si nepořídit takový, který by to uměl.

Já mám mobil se dvěma SIM kartami. Řada mobilů podporuje dvě SIM karty. Jednu SIM kartu mám od zaměstnavatele s paušálem, ale za tu samozřejmě nic neplatím. Jako druhou SIM mám v mobilu předplacenou kartu a na tu mi právě chodí ty potvrzovací SMS. Za příchozí SMS, které chodí při různých přístupech se nic neplatí. Takže ty z kreditu nic neubírají.

Další možnost je použít eSIM tj. nikoli fyzická, ale jen virtuální SIM karta v mobilu a samozřejmě existují i předplacené eSIM s kreditem tj. bez paušálu, ale nejspíš budete zase kontrovat argumentem, že něco takového ve vašem mobilu není možné použít a nákup nového mobilu, že je pro vás samozřejmě nepředstavitelný. :wink:

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#89 Příspěvek od Hubert_79 »

josef_novak píše:Stále to jsou podmínky freemailové služby a s těmi buď souhlasím nebo ne.
Přesně tak. Jejich služba (navíc zdarma), jejich pravidla.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#90 Příspěvek od starecd »

Aha sorry pán je ajťák a já pouhý uživatel, nebij mě. Tomu co píšeš zbla nerozumím a už to ukončím, bi to nikam NEVEDE!
Já mám účet 14 roků a tehdy nic nebylo ani nikdo neoznámil nějaké změny, každý to oznámí, jen tito blbi ne.

Když je paušál, musí ho mít každý, chytrafon na 2simky taky a ajťák musí být také každý i když pc nepoužívá k práci, toho fakt nechte je mi zle z přechytralých komentářů.
Naposledy upravil(a) starecd dne 09 črc 2023, 16:02, celkem upraveno 3 x.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“