Jak to u Vás topí

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#46 Příspěvek od Celeron »

2012 byl rok extrémů. V únoru napadlo tolik sněhu, že i u nás v nížině ho bylo tolik, že jen z naší 200m dlouhý ulice ho vyváželi honem a náklaďákem několik dní. Asi 14 dní bylo neustále -10 až -15 pod nulou. A za měsíc bylo skoro 20 nad nulou.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#47 Příspěvek od p32 »

Hubert_79 píše:Zdroj: TV Nova. Stačí... Příště prosím ocitovat Aha!, případně Blesk.
Ano, tyto citace jsou opravdu k hovnu. To je jako přírodní katastrofa v Praze, kde naprší přes noc dost i do kyblíku a tady prostě nic. Žádná opravdová vedra u nás ještě nebyla. Zapnul jsem letos jen asi dvakrát klimu v autě a to jednou jen proto, aby se pročistila od prachu, kdyby to horko opravdu přišlo - a nic. Jinak stačilo jen otevřené okénko u řidiče. A nějaká větší vedra už ani nebudou.
A budou dražší brambory, protože je sucho a potom zase, protože prší.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#48 Příspěvek od xsc »

Celeron píše:To jsou nějaký kraviny s tím vedrem. Za tři dny je Svatá Anna a přísloví praví, "Svatá Anna, chladna z rána". Poslední letošní pořádnej pařák byl nejspíš před týdnem v sobotu.
Chladna z rána nemusí zrovna bránit rekordům.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#49 Příspěvek od Celeron »

Teda to jsou teplotní veletoče. Koukám na meteostanici a v hodinu v noci je u nás pouhých 10°. 8O Za chvíli bude potřeba podpálit kamna....
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#50 Příspěvek od kokun »

Po úmorných vedrech jsme tu měli 3 dny "solidního" počasí - teploty pod 25°C.
A i když trošku sprchlo, stále je to málo - i když třeba oproti červnu bylo srážek víc než 2x více (něco přes 40mm - za celý červen pouhých 17mm).
I tak je to málo - to co jinde spadne třeba za odpoledne, tak u nás za měsíc (klikni: Daily rain) :scared:
No - ani z tohoto ještě moc hřiby neporostou :(
Přílohy
A třeba dnes - s bídou 1,5mm :-((
A třeba dnes - s bídou 1,5mm :-((
Srážky (u nás) za poslední měsíc :-(
Srážky (u nás) za poslední měsíc :-(
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
LADER
Příspěvky: 273
Registrován: 01 dub 2013, 02:00

#51 Příspěvek od LADER »

Nějak se nad Mělníkem setmělo (vyfocená supercela).
Obrázek
Naposledy upravil(a) LADER dne 01 srp 2023, 17:59, celkem upraveno 1 x.
Ubuntu 22.04.4 LTS, LibreOffice Verze: 7.6.6.3, wxMaxima 20.12.1, Maxima 5.47.0 (SBCL)

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#52 Příspěvek od kokun »

To jsou věci:¨
předvčírem = 1,4mm; včera = 1,4mm a dnes = (celé!) 2mm deště 8O :( :lol:
Přílohy
Tak dnešek se se 2mm "překonal" :-))
Tak dnešek se se 2mm "překonal" :-))
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#53 Příspěvek od rnbw »

U nas prsalo dnes asi 3-krat, chodi to po kusoch z Rakuska.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#54 Příspěvek od Celeron »

U nás neděli taky 3x ale přímo lilo, 10 x víc než u Honzy na Valachách, 21 mm za den. V sobotu 6,5 v pátek 7,8 a v úterý a středu 7,4 mm. To je docela slušný ale když jsem hrábnul do nezalejvanýho záhonu, pod cca 15 cm je to stále suchý na troud. Takže nic moc, otázka zní, jestli z toho nějaká houba vůbec naroste.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#55 Příspěvek od kokun »

Celeron píše:U nás neděli taky 3x ale přímo lilo, 10 x víc než u Honzy na Valachách, 21 mm za den. ...
Dnes je u nás od rána podmračeno - dle ranní předpovědi by (snad) dnes i ve ČT mělo na V zapršet. Teploty se už několik dnů drží tak okolo (pro mě :) ) příznivých 25°C.
Za celý červenec spadlo u nás (v součtu) pouhých 43mm (viz příloha) - přesto pršelo častěji (a více - i když po pouhých mm) než v červnu (kdy tehdy nepršelo téměř celé 3 týdny a k tomu vedra).
Jeden druh brambor (stará sadba: Gala) jsem už vykopal (zase "ořechy"! :( ); druhé na to čekají. Ty snad budou větší - koupil jsem letos novou sadbu (odrůda: Antonie). Co má bez vody narůst? - hl. v červnu, když to nejvíce potřebovaly. A pršet bude možná až teď (když už jsou téměř suché) a "dolovat" je možná budu z bláta :(
Ale kéž zaprší, alespoň na ty houby. Kde jsou ty roky (tak 15 a více zpátky), kdy jsem houbařil celé léto - pršívalo a ani ty "tropy" takové (a tak dlouho, jako poslední roky) nebývaly. Teď už to "zachraňuje" většinou jen září a říjen - pokud se to dá takhle říct (jen aby bylo kde, kvůli drancování lesů) :wink:
Přílohy
Srážky (u nás) za červenec = 43mm :-(
<br />Když ve zprávách v TV uváděli, že za bouřky někde spadlo 44mm (což je prý polovina dlouhodobého červcového průměru), tak to u nás nespadlo ani za měsíc :-((
Srážky (u nás) za červenec = 43mm :-(
Když ve zprávách v TV uváděli, že za bouřky někde spadlo 44mm (což je prý polovina dlouhodobého červcového průměru), tak to u nás nespadlo ani za měsíc :-((
Naposledy upravil(a) kokun dne 01 srp 2023, 11:12, celkem upraveno 1 x.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#56 Příspěvek od konosuke »

Dnes po mráčkem, 25°C ale, Auriol z Lidlu měří namnoze falešně
téměř denně sprchne ale málo deštník vod Ťamana nosím v batohu
a druhej mám "pro jistotu" ve skříňce ve fabrice. Tedy, pršet nebude.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#57 Příspěvek od kokun »

kokun [size=75]dnes v 10:52[/size] píše:Dnes je u nás od rána podmračeno - dle ranní předpovědi by (snad) dnes i ve ČT mělo na V zapršet. Teploty se už několik dnů drží tak okolo (pro mě :) ) příznivých 25°C.
...
Sotva jsem dopoledne ten příspěvek odeslal, tak ani ne za ¼ hodinku začalo pršet. Nejprve mírně, později se rozpršelo více. A s různou intenzitou pršelo pak celý den až téměř doposud.
A že napršelo dokonce o 1mm více, než za celý červen! (viz grafy v příloze) - že by to byl ten základ pro hřiby? 8O :lol:
Přílohy
Stejný graf - jen je ta inkriminovaná doba deště roztažena do šířky :-)
Stejný graf - jen je ta inkriminovaná doba deště roztažena do šířky :-)
Pršelo od 11:05 až do cca 20:30 hod. &quot;v tahu&quot; - celkem napršelo 18mm :o
Pršelo od 11:05 až do cca 20:30 hod. "v tahu" - celkem napršelo 18mm :o
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#58 Příspěvek od rnbw »

Dnes som videl huby aj v meste pod stromom medzi cestou a chodnikom.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#59 Příspěvek od kokun »

Tak pokud se ta předpověď "rosničkářům" splní i ve ČT (a zaprší třeba jako dnes), tak je možná uvidím za týden taky 8O :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#60 Příspěvek od Celeron »

No místní experti tvrdí, že kvůli tomu žáru a suchu minulej měsíc je podhoubí nenávratně zničený. Doufám, že nemaj pravdu.
To by bylo i to vočkování na klíšťovku, co jsem si nechal jebnout, na dvě věci. Kámoš doktor mi říkal, že to je stejně plat prtný, protože klíšťata taky roznáší "třetí klíšťovku" (nějakej parazit) na kterou žádný očkování nefunguje.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“