Zajímavé nabídky na Aukru, Bazoši apod. 1

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#1546 Příspěvek od starecd »

Hubert_79: asi jo, protože ti kokoti mi odpověděli na dotaz proč se montujou do obchodu a dopravy s platbou, že všichni to vyžadují a pochvalují. Stejně tak, jak mi před chvilkou došel mail z aukra, že dopravce ohlásil, že jsem si zásilku vyzvedl(bez nich bych to asi nevěděl), pěkně vybonzované je to aukro.

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#1547 Příspěvek od ransom »

EKKAR:
Proč omyl? Já to prostě mám z jiný (dabovaný) verze.
(Ten film se mi ale beztak nelíbí, je to strašlivá hovadina. Jako většina pokusů o sci-fi).

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#1548 Příspěvek od EKKAR »

Omyl proto, že to "moje" znění přisuzuješ překladu - libovolnýmu, titulkovýmu nebo dabingovýmu. Ne, skutečně je to originál sound.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1549 Příspěvek od Hubert_79 »

Staré CD. No máš pravdu, že to opravdu vylepšují... Co s tím? Nadávat na fóru význam nemá. Buď to akceptovat, nebo jít jinam...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#1550 Příspěvek od EKKAR »

Hubertusi, že ty ses přidal k Bobšovi a začali jste už velkoobjemově koštovat???
Tady o cédéčkách nepadlo ani slovo, bavíme se o původním znění 25 roků starýho filmu - a o nejrůznějších odlišnejch CZ verzích překladu pro titulky a dabing!!!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1551 Příspěvek od Hubert_79 »

Spíš jsi notně koštoval ty :D Bavím se s uživatelem "starecd" o Aukru. Což ti poněkud uniklo.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#1552 Příspěvek od Hejnicek »


Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#1553 Příspěvek od ransom »

EKKAR píše:Omyl proto, že to "moje" znění přisuzuješ překladu - libovolnýmu, titulkovýmu nebo dabingovýmu. Ne, skutečně je to originál sound.
Samozřejmě že máme různé verze překladu. Originál by totiž byl jen pouze ten anglický.
"Premijérový týtulky, dývýdý dábink - všécko je to pěrevód."

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#1554 Příspěvek od ok1hga »

ransom píše:"Premijérový týtulky, dývýdý dábink - všécko je to pěrevód."
a nejlepší byl Hejma . . .
https://youtu.be/p2kbXkym8IE
https://youtu.be/j3UpjVhoO8M

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#1555 Příspěvek od EKKAR »

ransom píše:
EKKAR píše:Omyl proto, že to "moje" znění přisuzuješ překladu - libovolnýmu, titulkovýmu nebo dabingovýmu. Ne, skutečně je to originál sound.
Samozřejmě že máme různé verze překladu. Originál by totiž byl jen pouze ten anglický.
"Premijérový týtulky, dývýdý dábink - všécko je to pěrevód."
Tome, pochop, že v rámci "vyvolání autentičnosti" neboli vzbuzení dojmu, že se skutečně jedná o post-SSovětSSkou stanici a jejich kosmonauta byla ta rádoby ruSSácky pronesená replika už přímo takhle ve scénáři a naopak pod ní běžel vysvětlující anglickej titulek pro ty, co za Veľkou Mľákou nevládnou ani mluvenýma azbukvicema. Stejně tak v originálních "bondovkách" (podobný slátaniny jako Armageddon) "místní teroristi" taky skoro nikdy nemluví anglicky, i když jinak celej film je v EN zvuku - a pro tuhle výjimku mají tu "cizí hatmatilku" taky otitulkovanou do EN.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#1556 Příspěvek od ransom »

Je to tahle scéna?

https://youtu.be/dEkOT3IngMQ

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#1557 Příspěvek od ransom »

Karle, nemusíš přeci hned páchat rituální sebevraždu. Úplně stačí když přiznáš že ses splet...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#1558 Příspěvek od EKKAR »

Jenomže všecko co jsem k tomu našel na TyTrubce je maximálně 14 let starý - a viditelně postsynchronovaný. NENÍ TO "TO VONO". Já na tom tenkrát byl v kině, už tenkrát to mělo prostorovej surround zvuk, tohleto jsou evidentně cripped kazetový nebo DVDčkový kopie ... Původní verzi už asi neseženem.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#1559 Příspěvek od ransom »

Já byl kdysi na premiéře a bylo to tam přesně takhle. Opravdu. Pak jsme to ještě hodně dlouho opakovali s kamarády a bejvalkou jako oblíbenou hlášku.
Nejsou to postsynchrony. Stačí se podívat hrdinovi na hubu.
Nemáš prostě pravdu, ani s tou ruskou hatmatilkou. Celej film mluvil anglicky s ruským přízvukem.
Ale jasný, chápu. Vlevo dole, že jo.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#1560 Příspěvek od Hydrawerk »

Zajímavej šicí stroj Singer 237. https://www.sbazar.cz/protta/detail/188 ... singer-237
bez pedálů a kabelů, bez poškození.
Jako divný, ale za 950 Kč lze risknout. Vyroben bude kolem roku 1970.
Informace lze různě googlovat i na youtube...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“