Poraďte jaký BUDÍK na vstávnání - Jsem už zoufalý

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#16 Příspěvek od Otkundes »

Tak si myslím, že rozumný dospělý člověk již zná, že jeho tělo potřebuje k regeneraci i několik hodin spánku denně, a proto:
1. chodí spát včas, v pravidelnou dobu,
2. nečučí do noci na monitor nebo na displej,
3. před uléháním na lůžko je střízlivý,
4. zváží, zda si má vzít (případně) léky před spaním,
5. v ložnici si vyvětrá a zhasne,
6. zajistí si vhodný způsob buzení.
Pokud takového jedince opakovaně nevzbudí jeho vlastní mobil, místo řešení svého údajného zoufalství na EB, pořídí si klasický budík, který po večerním nastavení, uloží v ložnici mimo svůj dosah z postele, nebo požádá o buzení třeba člena své domácnosti…

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#17 Příspěvek od Michal22 »

Plechový budík do plechové mísy. A daleko od postele...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
LADER
Příspěvky: 273
Registrován: 01 dub 2013, 02:00

#18 Příspěvek od LADER »

A co tohle: Vlakový klakson
Ubuntu 22.04.4 LTS, LibreOffice Verze: 7.6.6.3, wxMaxima 20.12.1, Maxima 5.47.0 (SBCL)

Uživatelský avatar
adakar
Příspěvky: 212
Registrován: 16 zář 2020, 02:00

#19 Příspěvek od adakar »

Trocha zvláštna formulácia textu, iní by možno napísali že ďakujeme za informáciu. Z nadpisu som pochopil, že ťa nevie zobudiť budík. Veľa urobí pocit povinnosti, čiže trocha byť v strese, čo je dnes väčšina... Na uvoľneného salámistu, ktorý preflámoval dve noci, predpokladám budík v hrnci nezaberie: otvorí sa oko a pokračuje... Sám som dosť pokojný vyrovnaný typ, takže stres mi režim neurčuje, a keď mám za sebou dve tri noci po 3 - 5 hodinách spánku, čo nie je tak zriedka, nezaberie nič, len opakované budenie. Keď som potreboval byť po dvoch hodinách spánku načas na šichte, dával som si tri staršie hlasité Nokie, s polhodinovou vytrvalosťou a ešte aj vzájomne posunuté budiace časy... Istilo to technické zlyhanie mobilu, podvedomé vypnutie tvrdo spiacim, či hádzanie bobíka na nejaké vstávanie... Iba raz sa mi stalo, že som nepočul ani jeden... Zaujímavé že keď bol so mnou v spálni niekto iný, reagoval som hneď... To isté na nočnej... Tam som reagoval dokonca na chytenie kľučky, doma vedľa mňa môžu chodiť tankom...

edit: ospravedlňujem sa za prvú vetu, mne sa vlákno totiž otvorilo až od príspevku
"Otkundes, Zaslal: so 29. červenec 2023 22:01"

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#20 Příspěvek od Celeron »

Nejlepší je si zařídit takovou práci, kde je jedno, kdy se do ní dostavíš. :lol: Pak žádnej budík nepotřebuješ. :wink:
Mě to trvalo 16 let, než jsem si ji našel.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#21 Příspěvek od ransom »

Roky jsem měl stejný problém. Takže to nebudu bagatelizovat nebo zpochybňovat. Srovnalo se to časem.

Neschopnost konat během probouzení racionálně může souviset i s depresí, což byla i část mého problému. Dnes se ráno budím většinou před signálem a do práce se těším. Ten problém ale není v budíku.

Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#22 Příspěvek od sis2 »

Přesně: Problém není v budíku... !

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#23 Příspěvek od Celeron »

Nejstrašnější na vstávání je zaměstnání, kde se chodí na služby. 12 hodin den, pak 24 hodin pauza a zase 12 hodin noc. A furt dokola, jednou za 14 dní 4 dny pauza. Takže jednou se spí v noci, podruhý ve dne.
Kámoš to takhle dělal u hasičů asi 8 let a musel toho nechat, totálně rozhozenej rytmus života a skončil na prasklej vřed a pak u budkaře. Trvalo mu několik let, než se z toho vyhrabal.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
jurassEb
Příspěvky: 45
Registrován: 17 lis 2014, 01:00

#24 Příspěvek od jurassEb »

Heleďte, jasně že nejlepší je jít večer spát dřív a ráno vstát před budíkem, nebo vstávat na první zavonění.

Ale tak je forum ebastlirna.cz, tak jsem si říkal...

Existují totiž čas od času skvělé výrobky, >legendární<, a já si říkal, že by mohl být nějaký super budík - a tím teď nemyslím že umí měřit teplotu, vlhkost a jdou na něm číst SMSky z mobilu - který je fortelní, má hlasíté buzení, a špatně přístupné vypnutí.

A pak mě taky napadlo, že by mě to mohlo motivovat udělat si takový projekt s Arduinem, že si takový budík sám vytvořím.

Jasně že vstávat by měl člověk idálně na první dobrou. Ale víte jak, ono ráno člověku, co se stresu a kortizolu týče, pomůže, když nedostane takovou šlupku při vstávání. Že si může to zvonění odložit a poležet ještě chvíli v posteli, a vstane pozvolna.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#25 Příspěvek od Artaban001 »

Jeden čas prodávali budík, co vypadal jako hoowerboard a abys jej vypnul, musel si jej chytit. Nebo podobný budík s vrtulí. Youtube je plný videí, jak obyčejný budík spřáhnou s nádobou plnou vody a ta se vylije spáči do postele. Kreativitě se meze nekladou.

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od kulikus »

6 let starej SAMSUNG Galaxi SM-A510 má dost vymazlený budík - součást aplikace HODINY.

Lze nastavit více budicích časů, aktyvní dny v týdnu.
U každého času ještě volbu
-Opakovat/Posunout budík (volitelný interval opakování buzení 5,10,15,30 minut)
-Počet opakování buzení (3x, 5x, nepřetržitě)
-Na začátku každého buzení/opakování přečíst aktuální čas
-znělka a hlasitost
----------------------------
Ale souhlasím s kolegy - pokud nespíš v průměru 6 hodin denně, hlava si to vybere a nevstane.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#27 Příspěvek od konosuke »

To si tak jedu, z polské tržnice na kole domů, fiktivně volá mobil...
jak to? zůstal doma na botníku, přijedu dom a hele, zmeškaný hovor
v tu správnou hodinu a minutu, je to možný?!
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#28 Příspěvek od kejki »

ransom píše:Roky jsem měl stejný problém. Takže to nebudu bagatelizovat nebo zpochybňovat. Srovnalo se to časem.

Neschopnost konat během probouzení racionálně může souviset i s depresí, což byla i část mého problému. Dnes se ráno budím většinou před signálem a do práce se těším. Ten problém ale není v budíku.
Přesně, po 10 hodinách spánku a věž řvala už 15 minut, jsem se probudil, protože se mi do snu motala nějaká muzika. Pokud neřvala, doběhlo CD téměř do konce. Zdroj hluku 4 m od postele, protože jinak jsem to vypnul a spal dál.
5 minut dospání nemá smysl, to je týrání.

Uživatelský avatar
MetrickyZavit
Příspěvky: 11
Registrován: 24 pro 2021, 01:00
Bydliště: Západ.SK

#29 Příspěvek od MetrickyZavit »

Kedysi dávnejšie som mal v smartfóne stiahnutú aplikáciu budíku, ktorá vypla budenie až po splnení nejakej logickej úlohy, alebo po vypočítaní príkladu.. :wink:

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#30 Příspěvek od Otkundes »

Tazatel je údajně zoufalý, žádá o rady, ale již dvakrát ve svých příspěvcích naznačil, že zaspává cíleně, neboť si po probuzení, chce ještě chvíli poležet. Pak možná i znovu zaspí.
To znamená, že se jedná o neukázněnou a nezodpovědnou osobnost. S jeho přístupem k povinné dochvilnosti nástupu do práce, jeho současný budík nemá nic společného. Věřím, až s ním jeho zaměstnavatel ukončí pracovní poměr, pro porušování pracovní kázně, přijde k rozumu i bez dalších výmluv a otravování na fóru…

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“