Hádanka - co je na fotce?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#16 Příspěvek od EKKAR »

Já to znal jako "Slaný" = útvar PVOS, kterej přímo "kryl Prahu" a se kterým jsme v době mý služby poměrně dost spolupracovali (sloužil jsem v Žatci, kde byla centrála velení Západního voj. okruhu PVOS) ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#17 Příspěvek od Eleman »

Ne. ne to není Slaný. Tohle je známé pod názvem Podlešín (blízká vesnice), ale správná lokace je Drnov - velitelské stanoviště 71. protiletadlové raketové brigády, 56. radiotechnického praporu a naváděcího stanoviště NS-5.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#18 Příspěvek od vladodyno »

Ja som ten obrázok dal k posúdeniu ChatGpt. Tu je odpoveď: :D

Kód: Vybrat vše

Na obrázku je socha vyrobená z rôznych nájdených predmetov. Socha má tvar veľkého pohára na pivo. Rukoväť pohára je vyrobená z čiernej kovovej rúrky. Telo pohára je vyrobené z rôznych predmetov, ako sú ozubené kolesá, drôty, gombíky a iné malé drobnosti. Veko pohára je vyrobené z veľkého kovového disku s malou bielou figúrkou na vrchu. Socha je vystavená na bielej podstavci.

Uživatelský avatar
HF_Tech
Příspěvky: 331
Registrován: 25 dub 2022, 02:00

#19 Příspěvek od HF_Tech »

Tady můžeš ještě procvičit angličtinu: https://www.ausairpower.net/APA-2K12-Kvadrat.html

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#20 Příspěvek od JirkaZ »

Do Drnova se přestěhovali z Prahy Vidoule.

V tom Drnově bylo skutečně jen velení, rakety byly na základnách ve dvou okruzích kolem Prahy (dle typu a charakteristiky).

Viz třeba zde.
Naposledy upravil(a) JirkaZ dne 18 črc 2023, 20:31, celkem upraveno 1 x.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#21 Příspěvek od JirkaZ »

vladodyno: a zapomněl dodat, že se jedná o umělecké znázornění genderové vyváženosti a politické korektnosti.

Zkus mu to doplnit, třeba se to naučí.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
golemson
Příspěvky: 56
Registrován: 13 lis 2021, 01:00
Bydliště: u Temelína

#22 Příspěvek od golemson »

Já bych spíš řekl, že jde o Sovětský mobilní jaderný dekompozitor na baterie, včetně baterií (neboli louskáček na lískové oříšky). :lol:

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#23 Příspěvek od bu2520 »

V Drnově ( spíš jsme tomu říkali Podlešín) jsem sloužil rok a třičtvrtě začínal jsem jako bažant na Vidouli . Tyto moduly vozili lampasáci z ostrých střeleb a byly to komponenty z raket, časty byly zalité dentakrylem .

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“