Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora 4

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#1231 Příspěvek od ransom »

Sendyx píše:Ransom, podstatné je rok, kdy bylo dané zařízení vytvořeno. Před rokem 1986 vyhovovalo kdeco, včetně šňůry se základní izolací atd. Od roku 1986 platila u nás zcela novelizovaná ČSN367000, která korespondovala s IEC6065:1985 nebo tak nějak, takže se spousta věcí změnila.
Jistěže. Já hlavně rozporoval tvrzení, že cokoli má plechovou krabici, musí nutně být v I. třídě. Naopak - najít HiFi komponent v I. třídě je spíš neobvyklé.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1232 Příspěvek od Hubert_79 »

Za celou dobu jsem nepotkal hifi přístroj, co by měl třížilový přívod. Například ale promítačky na 16 mm film to mají všechny, ale tam to má zřejmě opodstatnění.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#1233 Příspěvek od MiraSt »

Tak wapka je opravená. Ekkar měl pravdu. Žádná gumová páska nebo jina guma (duša třeba z bicykla), zafixovaná 2,5 měděným drátem nebo SK páskou ten tlak nevydržela. Vždycky si to někde našlo cestičku a prasklo to. Takže jsem vzal osmičku mosazný šroub, převrtal durch, trochu závitu a konopí a už to funguje. :-)
Nový díl stojí přes pět stovek tak bohdá by nebylo abych to nevybastlířil. :-)
Přílohy
WAP opravené.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#1234 Příspěvek od Celeron »

EKKAR píše:Navíc třeba v Japonsku je těch napájecích soustav ještě víc, mají tam jak 120V, tak 230-240V rozvody
Taky tam maj 110V/60Hz. Na beton, mám tady od Hilla motorový autotrafo Tajima s převodem našich 230 na jejich 110V. Je tak oštítkovaný.
Je zajímavý sledovat jak to trafo podle zatížení rejdí běžcem sem a tam. Blbý je, že běžec neumí víc než 160V byl by to naprosto suprovej stabec síťovýho napětí 230V i se softstartem.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#1235 Příspěvek od EKKAR »

Jo, to je klidně možný - oni mají v každý prefektuře svoje vlastní předpisy, navíc mají pár velkejch a pár tisíc malejch až malinkejch ostrovů a ostrůvků - a na každým můžou v podstatě mít jinou napájecí soustavu ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

DENON AVR 890

#1236 Příspěvek od MiraSt »

MiraSt píše:Tak počkám týden kdo o to projeví zájem a pak to odnesu tam kde jsem to našel.
A možná k tomu seženu ten transformační díl.
Tak ten transformační díl nemám. Nevím kdo to vyhodil a trafo nepřiložil.
V pátek to bude týden od nálezu. Takže pokud se do pátku nenajde zájemce, odnesu to zpátky na sběrné místo.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“