Platební karta

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#121 Příspěvek od Hubert_79 »

On sám je jeden velký vtip :P
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#122 Příspěvek od EKKAR »

tomasjedno píše:
EKKAR píše:Zkusils to magnetem a magnetická nebyla :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Tos zabil !!!
Ty nepoznáš vtip?
Právě že to je parádní ČERNEJ humor ...!!!!
tomasjedno píše:... mimochodem, někdy před asi 25 lety jsem u jedné pumpy v Itálii zažil zvlášť neobvyklou bezkontaktní platbu. Jejich čtečka měla nějaký problém se čtením magnetického proužku na mé kartě, tak pokladní někam zavolala, nameldovala tam per huba údaje z mé karty a platba byla provedena.
Ano, přes místní clearingový centrum ověřili, že karta je validní. Je f.u.c.k. že to centrum bylo klidně 500km daleko - ověřilo platnost karty vydaný na druhým konci Evropy, zaručilo se za tvoji platbu a tys moh nakoupit a odjet.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#123 Příspěvek od PotPalo »

Nič validné, nič bezkontaktné. To nepoznáte internetovú platbu kartou?! 8O Stačí vedieť tie čísla na karte a trojciferné CVC číslo, a môže sa platiť. Je to vidieť aj v amerických seriáloch (napr. Ženatý so záväzkami), kde pri sledovaní teleshoppingu pani zatelefónovala, nadiktovala čísla z karty, a vec tým bola kúpená.

Inak je to prvá vec čo blokujem pri karte. V IB sa dá nastaviť na tieto platby limit 0. Tiež mám prelepený ten trojciferný CVC kód. Inak stačí z opodiaľ nafotiť niekoho kreditku, a keď vieme tie čísla, môžeme ňou platiť.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#124 Příspěvek od EKKAR »

Ano - můžeš nadiktovat co chceš, ale pokud bude pro tyhle platby držitelem karty nastavenej limit 0, platba neproběhne a ty můžeš na dodání zboží čekat do halelujá. To, že karta je validní a má neexpirovanou časovou platnost ještě neznamená, že z ní jde uskutečnit platbu respektive že banka provede pro toho kdo pošle inkasní požadavek, právě to inkaso požadovaný částky z udaný karty/k ní příslušnýho účtu na účet žadatele. Nepomůže ti ani platný CVV/CVC, pokud je pro takový platby nastavenej nižší nebo dokonce nulovej limit. A nelze o tom ani v případě provedení mluvit jako o platbě off-line, protože někdo po tý trase musí buď manuálně, nebo automatizovaně u banky majitele karty ověřit, jestli jsou na ní k dispozici prachy a zadat/vyžádat si tu platbu - a to prostě bez elektronickýho ověření dneska už nejde.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#125 Příspěvek od ransom »

PotPalo píše:...vidieť aj v amerických seriáloch...Ženatý so záväzkami
To mě zaujalo, díky za info. Tak jsem se chtěl podívat jestli je to vůbec možné. Celou noc jsem nespal, zatím jsem v polovině třetí řady. Ve kterém díle to asi tak mám hledat?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#126 Příspěvek od p32 »

PotPalo píše: kde pri sledovaní teleshoppingu pani zatelefónovala, nadiktovala čísla z karty, a vec tým bola kúpená.
Ano, tak se to dělá naprosto normálně. Problém je jen v případě, kdy je nastavení na platbu přes tyto případy nižší než požadovaná částka, tzn. i jen nula povolené částky. Tato platba už nemůže dále proběhnout a musí se odeslat znovu, ale to už je v záznamu to, že tam čeká nerealizovaná a blokovaná částka.
Ano, nejlepší je si na všechny způsoby platby kartou nastavit denní i týdenní hranice a to např. i na nulu. Je to záležitost jedné minuty na internetu, pro hloupé dvou minut.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#127 Příspěvek od tomasjedno »

EKKAR píše:Ano, přes místní clearingový centrum ověřili, že karta je validní. Je f.u.c.k. že to centrum bylo klidně 500km daleko - ověřilo platnost karty vydaný na druhým konci Evropy, zaručilo se za tvoji platbu a tys moh nakoupit a odjet.
Myslím, že se pleteš. Podle mne zavolala někam do své firmy, tam růčo nadatlovali tu platbu do systému a bylo.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#128 Příspěvek od PotPalo »

ransom píše:...Ve kterém díle to asi tak mám hledat?
Ja neviem, to bolo snáď pred 20 rokmi, a možno iba v jednom diele. To nehľadaj, nestojí to za tú jednu vetu. Už vtedy ma zaujalo ako môže ženská zaplatiť manželovou kreditkou cez telefón. Samozrejme v tom seriáli žiadne čísla nediktovali: žena pozerala teleshopping, potom zavolala, a povedala že bude platiť kreditkou, a že nadiktuje jej číslo. Tam scénka končí. V iných hoci aj detských seriáloch je tiež možnosť zahliadnuť podobnú scénku.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#129 Příspěvek od ransom »

Ale já to chci vidět. Jinak neuvěřím!
Neobědval jsem, teď jsem u konce osmé řady.
Stále si myslím, že neco takového není možné. Kdybych to ale viděl na vlastní oči v americkém seriálu, to by byla jiná. Dlouho jsem si třeba myslel, že se z jednoho pixelu na záznamu bezpečnostní kamery nedá rekonstruovat tvář. Pak jsem ale jednou viděl americkou detektyfku - a bác! Já normálně čuměl, že to jde!
Víte že se dají posílat peníze přes Whatsapp? Normálně takhle vyfotím prachy, pošlu je manželce a ona zaplatí telefonem.
Přílohy
Screenshot_20230715-200221.jpg

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#130 Příspěvek od Hape »

Jj, sranda musí bejt.

Jinak koukám jaká se tu po jednom spamu rozjela pěkná diskuse :D

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#131 Příspěvek od pocitujlasku »

EKKAR píše:Předveď to. Odpoj platební terminál od datový lajny včetně GSM dat a zadej platbu, jestli ti ji akceptuje, ty offlajne ...
ale to nie je platba offline. Musis terminalu povedat, nech sa nepripoji. Takto to terminal vyhodnoti ako chybu.
Inac, je fuk, ci platis bezkontaktne, alebo vlozenim do terminalu. Stale to obsluhuje ten isty mcu, len je tam inac zabezpecena komunikcia.
Overovanie a limity na vysku platby su pracovavane rovnako.
Pri offline platbach si karta uklada kolko si uz platil, aby si neprekrocil limit, ktory ma karta zapamatany, ked si ju mal naposledy v bankomate, alebo si ju mal strcenu v terminali. Banka totiz pri plateni vie odoslat, ze zamieta bezkontaktne, a musis ju tam strcil. prave preto, aby sa aktualizovali nastavenia.

Inak, to, ci karta chce pin, alebo nie, a aj to, ci a v akej vyske prejde bezkontaktna platba urcuje terminal. Lenze v EU ten terminal nastavuje banka, nie obchodnik.

A samozrejme mozes platit kartou tak, ze povies jej cislo, meno drzitela a datum expiracie. Nepotrebujes ani ten kod zozadu, to je len dodatocne overenie, ktore si urcuje banka. Cize, ak sa rozhodne, ze staci cislo karty, tak nadiktujes len to. ak sa rozhodne dat 2fa, tak okrem vsetkych udajov to budes este potvrdzovat na mobile.
Co sa tyka kariet, tak tam je vela moznosti nastavenia a vzdy zavisi, co si urci banka.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#132 Příspěvek od PotPalo »

Neviem ako to fungovalo, ale aj na účtenke bolo vytlačené že platené offline bezkontaktne. Keby som medzitým vybral účet na nulu, tak by to asi išlo do mínusu. Vo výpise sa tá platba objavila až cez noc, keď sa to zrejme naraz odosielalo z terminálu.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#133 Příspěvek od Hubert_79 »

Ano, šel bys do mínusu.
Ono někdy stačí na ten terminál koukat, a když se tam píše "OFFLINE ACCEPTED", tak to znamená co? Platbu offline, že.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#134 Příspěvek od p32 »

PotPalo píše:Keby som medzitým vybral účet na nulu, tak by to asi išlo do mínusu. Vo výpise sa tá platba objavila až cez noc, keď sa to zrejme naraz odosielalo z terminálu.
Jak vybral účet na nulu? Buď tam máš takové hovno, že ten účet ani nemá smysl nebo kupuješ každý den nějaký ten baráček.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“