Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora 4

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#1186 Příspěvek od rnbw »

Tak potom OK. Ja mam nejaky novsi typ, dostal som to s vadnym elytom (cele to bzucalo).

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#1187 Příspěvek od MiraSt »

Nedalo mi to a ještě jednou jsem je rozebral. Trony jsou v patici tak jsem přehodil desítky hodin za jednotky minut.
Všimnul jsem si zajímavé věci. Už ve schématu jsem si toho všimnul a teď jsem zapátral. Ty hodiny mají anténu! Na co? U toho hodinového švába je to namalované a je to ten kus drátu který mi byl podezřelý.
Přílohy
Fotografie-1985 1.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#1188 Příspěvek od pocitujlasku »

Mozno totalna blbost, ale podla datasheetu je to vstup clock. Takze tazko teoreticka uvaha: nebude to na to, aby nabehol AKO, ktory sluzi ako generator pre clock? lebo moze nastat situacia, ze AKO po propojeni sa nemusi rozkmitat. a toto vlastne tam doda nejaky ten sum a rozbehne ho. Aspon co si pamatam zo skoly, tak sa tam vyuziva to, ze suciastky nie su idealne a po pripojeni napajania sa vplyvom prave nie idealnych parametrov rozkmita. V praxi sa mi par krat stalo, ze po pripojeni napajania sa nerozkmital, az ked som sa ho napr. dotkol prstom tak sa rozbehol.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#1189 Příspěvek od EKKAR »

To ve schématu není značka antény, chybí tam prostřední svislá "nožička". To co mylně pokládáš za značku pro anténu je ruSSácká značka pro (vstupní) zdířku nebo svorku, klidně i učuněnou jen ve formě pájecího padu, prostě místo, kde se nějaká funkčně oddělená část zapojení spojuje s jinou. Má to ukazovat šipku směřující dál do zapojení => výstupní svorky mají na ruSSácky malovaným schématu značku skutečně ve tvaru šipky směřující ven ze zapojení.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#1190 Příspěvek od MiraSt »

Není. Je k tomu fakt připojený ten drát a jenom jedním koncem. I na danykových fotkách tam je. Modrý. Nic jiného k tomu vývodu není připojené. Jenom ta anténa. U Danyka je pěkně naformovaná do obloučku. Tak jsem to taky tak dal.
Možná to soudruzi v době vzniku uměli v etéru něčím synchronizovat. Co vy víte..?:-)
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#1191 Příspěvek od Ruprecht »

No jestli jde o tu K176IE5 (К176ИЕ5), tak ta má podle datasheetu na noze 12 výstup kmitočku krystalu. Tak třeba pro dotrimování přesných 32768Hz kroucením C2?
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#1192 Příspěvek od MiraSt »

Taky mě to napadlo. Přiloží se nějaka cívka s čítačem a naladí se to.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#1193 Příspěvek od ransom »

Můj agent mi v hromadě věcí ze sběrňáku podstrčil mašinku na vlasy, jestli bych se na ni nepodíval.
Je to BaBylissPro za něco přes 4500Kč. Zvenčí i uvnitř jako nová, tenkostěnná skořepina z hliníku, robustní motorek, značkový akumulátor, neuvěřitelně sofistikovaná nabíjecí a ochranná elektronika. Chybí nabíječka - není problém, stačí 5V/2A. Stačilo vyčistit a promazat.
Přílohy
IMG_20230806_124043383.jpg

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#1194 Příspěvek od RayeR »

Nekdo vyhodil ridici jednotku z Laguny, tak me zajimalo, co je uvnitr - cele zalite nakym silikonovym sracem. Taky uz se v ni nekdo vrtal, protoze v miste flash byl ten silikon vydlabany a zality jinym cernym. Cekal sem, ze toho bude vevnitr vic...

http://rayer.g6.cz/photo/photogal.php?p ... by%20RayeR
Přílohy
ECU1.jpg

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#1195 Příspěvek od judeware »

Obchodní jméno pro vstřikování&zapalování Renaultu je Bendix. V mašince z vozu R19 pamatuju nějakou Motorolu v DIP40, keramickou EPROM, spoustu obvodů TTL a pár OZ. A skoro všechno bylo atypicky pojmenované. :twisted:

Tohle je modernější, ale mystifikační názvy součástek přetrvávají (tr. a MCU). Harris i paměť má potisk normální.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#1196 Příspěvek od RayeR »

Jo ty obfuskace s nazvama cipu, to je pekna pakarna. Nahodou sem dohledal datasheet k tem ST vykonovym spinacum pro zapalovaci civky, ze byla nekde naka tabulka, ktera ty krypticky PN prevadela na normalni. Co je zac ten TI procik netusim. Trochu me zarazilo, ze tam neni zadny CAN driver, zrejme je to tedy este z doby predpotopni-predCANove.

Keramickou EPROM v ECU sem uz taky videl, napaloval sem ji pro nekoho do stareho baworaku...

Jeste pripomenu libustku, ze treba SuperIO cipy na zakladovkach ITE/Winbond se vyrabi ve spesl modifikacich pro Asus/Gigabyte, ktere maji shiftnuty pinout oproti datasheetu, lisi se to malym nevyznamnym pismenkem nekde na konci typu. Nez jsem na to prisel, tak sem se hodne divil, ze mi to multimetr pipa uplne jinde nez by mel :)

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

DENON AVR 890

#1197 Příspěvek od MiraSt »

Tak jsem si přinesl ze sběrného místa...., abych se pokochal. Je mi to k ničemu a tak to tam odnesu zpátky. Ledaže by to někdo chtěl.
Přílohy
Denon.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#1198 Příspěvek od ok1hga »

MiraSt píše:Je mi to k ničemu a tak to tam odnesu zpátky. Ledaže by to někdo chtěl.
dal bych si říct, mám k tomu cassettedeck . . .
co tomu je a jaký je to přesně typ,
dej sem prosím čitelné foto štítku s typem.
děkuji Vláďa
Přílohy
prosím tohle místo s čitelnými popisy . . .
prosím tohle místo s čitelnými popisy . . .

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#1199 Příspěvek od judeware »

A kdyby ze zájmu sešlo, lubos1961 se ho ujme určitě. Bydlí v NJ.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#1200 Příspěvek od MiraSt »

Než to zajdu fotit tak upozorňuju, že je na 120V/60Hz. Já ho napájel přes autotrafo. Tak jak?
Chybí mu levá přední noha. Tu jsem tam nenašel.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“