Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora 4

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#1171 Příspěvek od ransom »

Co shoří, je zlikvidované - bez práce, bez nákladů a bez spotřebování energie.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#1172 Příspěvek od EKKAR »

Celeron píše:
houmr píše:Až budou dosluhovat elektroauta, budou se taky lisovat i s bateriema?!
Viděls někdy, co umí propíchlá Lipolka? Na Trubce je toho dost. LiIonky jsou na tom trochu líp ale taky hóřej. :wink:
houmr píše:Právě že viděl, ale divím se, že to neviděli ti, co pak házej elektroodpad na jednu hromadu a přehrabujou to bagrem...
Nechápeš, že to je záměr? Přesně jak dí předřečník - co shoří, to není třeba recyklovat a většinou shoří zrovna to, co se k recyklaci moc nevyplácí, kdežto "to podstatný" = většinou kovy, to na hromadě zůstane - a po vychladnutí se to dá rozhrabat a dotřídit na mnohem čistší surovinu, bez plastů, nátěrů a podobnejch cypovin ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#1173 Příspěvek od RayeR »

Pardon, ze mi to este neda, prislo z netu...
Zasekol
Přílohy
photo_2023-07-18_08-05-13.jpg

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#1174 Příspěvek od rnbw »

Isiel som vyhodit nejake baterie, okrem ineho nafuknutu Nokia BR-5C so zvodom. Nasiel som tam vyhodenu BL-5C a zistil som, ze ma 0V a tiez zvod 8O

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#1175 Příspěvek od MiraSt »

Digi hodiny. Trafo vytečené a nefunkční. Ale není spálené.
Tak to si určo opravím. To bude výzva. Nemá někdo plánek? Ještě jsem na netu nehledal. Už jsem našel.
Přílohy
P7250037.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#1176 Příspěvek od Celeron »

Zapojení těhle itron hodin se samostatnejma itronama bylo co vzpomínám minimálně tři. A s itronovým monoblokem to samý. A některý šváby se blbě sháněly i přes rusáky, co to dělali technickou podporu pro sálový počítače.
Jestli jsou vyblikaný itrony tak škoda práce.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#1177 Příspěvek od MiraSt »

Tak zkusím to napojit na vnější zdroj jestli to pojede. Je tam 1,5V a 27V. Už jenom z nostalgie bych to rád zpojizdnil. Mám doma podobné už čtyřicet let a pořád jdou. (svítí).
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
jindrichus
Příspěvky: 31
Registrován: 01 zář 2017, 02:00

#1178 Příspěvek od jindrichus »

Několik jich má Danyk, tak třeba u něj najdeš nějakou inspiraci:
https://www.youtube.com/@DiodeGoneWild/ ... lektronika

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#1179 Příspěvek od Celeron »

Vidím, že to je ta hodně švábová verze s K176xxy. Na ty se celkem daly nový šváby sehnat. Některý mají ekvivalent v sehnatelný řadě CD4000, třeba 176IP4 je CD4026. Ale něco je originál CCCP bez ekvivalentu. K176LA9 má kupodivu soucastka CZ.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#1180 Příspěvek od judeware »

Už jenom z nostalgie bych to rád zpojizdnil.
Podobné hodiny jsem měl ve skladu a už docela zavazí. Ale netufím, jaké jsou v nich zobrazovače. Má někdo zájem? Pokud pojedu letos do Oder, mohl bych je vzít do NJ.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#1181 Příspěvek od rnbw »

Vacsina typov ma displej vcelku, asi len tie najstarsie maju samostatne cislice.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#1182 Příspěvek od MiraSt »

Tak už jsou pod napětím. Spravilo to trafko TAH6 ze signálek a na žhavení jedno no name ze nějakého zdroje co jsem přemotal. Levá baňka je trochu vysvícená, ale což.... Nostalgie v chodu a o to mi šlo.
Přílohy
Hodiny.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#1183 Příspěvek od EKKAR »

Důležitá je u nich hlavně co nejlepší filtrace napájení, přesná konkrétní hodnota napětí je celkem buřt = jde o obvody technologie CMOS, takže "něco cokoliv" z oblasti 9-15V s minimální superponovanou střídavou složkou je většinou rozběhne.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#1184 Příspěvek od rnbw »

Jeden elyt uz ma vymeneny, este by som pre istotu vymenil aj druhy. A tie trafa a privody k nim poriadne odizoloval, nech to cele nezhori.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#1185 Příspěvek od MiraSt »

Tak ten velký elyt jsem vyměnil a nemusel. Šlo to i s ním. Ale jenom mě zajímalo jak na tom je a tak jsem ho za chodu vypájel. Nestalo se vůbec nic. Změřil jsem na něm před a po vypájení a pořád 27V. Dal jsem nový a napětí stouplo na 32V. Displej zvýšil jas. Bez kondu po vypnutí napájení displej okamžitě zhasnul a s kondem to okamžik trvalo.
Ten malý je dobrý. Drží v chodu oscilátor. Napětí na něm klesá velmi pozvolna. Oscilátor vydržel v chodu dobrých osm hodin (?). To mě udivilo, že po vypnutí a zapnutí na druhý den se čas nezměnil. Pořád šly. Tak ani baterku nepotřebují. Takže... Půjdou někde na polici. Do tmy.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“