Už rostou...

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#1306 Příspěvek od kokun »

kokun[size=75] tuto NE[/size] píše:Tak já to určitě (aspoň na nějaký čas) zatím zapíchnu - ode dneška, celý týden!?, "tropy".
V našem byt. domě (40 bj. - 5 vchodů) postupně (po vchodech) opravujeme schodiště. Už 2. týden probíhají opravy v našem vchodě. Poněvadž dnes měli srovnávat podesty nějakou "nivelací" (vyrovnávací zalévací hmota), která zatvrdne po 4 hodinách, tak se po tu dobu nesmělo po tom chodit. Lidi byli (po tuto dobu) nuceni být buďto "zavřeni" doma, anebo pobývat mimo dům.
Já si vybral 2. možnost - přestože jsem v NE psal, že do lesa "nepáchnu", tak jsem nakonec jel. Říkal jsem si - snad to tam do těch 9-ti hod. (max. do ½10.) nějak vydržím. Přestože jsem ráno asi o ½ hod. zaspal, tak jsem v 6:15 nakonec vyrazil. No a v ½10. už jsem byl z lesa venku a v 10 už "dávno" doma.
Hubert_79 píše:Nešel jsem "na houby", ale podél cesty jsem pár kousků potkal.
Já taky - KUBO by napsal: "Zadarilo sa" :lol: :roll:
Přílohy
Ná(dů)sledek "povodní" ze začátku srpna :-)
Ná(dů)sledek "povodní" ze začátku srpna :-)
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#1307 Příspěvek od Celeron »

Děláš ty vůbec ještě něco jinýho než sbíráš s následným procesem? :lol:
Mě se do lesa nějak nechce. Mám proti klíšťovce jen dvě jebnutí a to je prý málo. A když vidím synovce, jak lítá po doktorech protože jedno chyt na svý zahradě a naskočil mu flek, tak se mi nechce už vůbec...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#1308 Příspěvek od kokun »

Celeron píše:Děláš ty vůbec ještě něco jinýho než sbíráš s následným procesem? ...
:lol: No - jako sedmnáctiletý penzista jsem měl včera i na vybranou: buďto vykopat 3 řádky brambor (za činžákem na zahrádce), anebo jet do lesa.
Hádej, co zvítězilo? - můžeš 3x 8O :lol:
(A usušeno není všechno ještě teď - 2 sušičky jedou nonstop a "kolotoč" je ještě jednou čeká :lol: )
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#1309 Příspěvek od Celeron »

Taky u nás rostou. Odskočil jsem si na 2 hodiny mezi čerpáním vody ze sklepa. Úplně nahodilá lokalita, mý oblíbený místa rakouskej Czernín zničil.
Kupodivu z tohodle počtu asi jen 3 houby červavý.
Kámoš byl včera a přinesl plnej velkej bramborák. Otočil se domů a pak přinesl ještě druhej. Kupodivu, všichni hlásej samý klouzky, já našel jen jednoho mrňavýho.
Přílohy
IMG_20230816.jpg
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#1310 Příspěvek od warp »

Zatím bída, na chalupì jen jeden "hnìdáèek" a klouzek, doma na mrtvé bezince po pøedchozích deštících jidášova ucha (hrstka). Uvidím další týden až budu zase na chalupì.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#1311 Příspěvek od Celeron »

Dnes byl kámoš v lese, kde to neznám. Našel tam zcela zdravýho obřího praváka, klobouk průměr 24 cm, noha 11 cm. Bohužel nevyfotil, po rozkrájení na sušení zabral dva plechy do trouby.
Blbý je, že břiby přestávají růst ale zase jsou hromady klouzků, který před dvěma dny ještě nebyly. Sice dobrá houba, ale když je krájím, tak si připadám, že krájím španěláka slimáka. :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#1312 Příspěvek od Killroy »

Taky mám něco. Nýrsko Stará Lhota, kousek nad přehradou.
Přílohy
foto_2.jpg
foto_1.jpg

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#1313 Příspěvek od RayeR »

Hopsa hejsa do Brandejsa...
Přílohy
houby.jpg

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#1314 Příspěvek od Celeron »

Blbý, u nás už pomalu přestávaj. Nepršelo tejden a moc velký vedro.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#1315 Příspěvek od kokun »

Já už to vzdal - za těchto hiců mě do lesa nedostane nikdo (stejně rostou jen ty "rovnou sušené") :wink:
A co tam může vůbec růst, když u nás pršelo od 9.8. pouze jednou :(
Přílohy
Od 9.8. jediný deštík a jenom hice :-(
Od 9.8. jediný deštík a jenom hice :-(
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#1316 Příspěvek od Celeron »

RayeR píše:Hopsa hejsa do Brandejsa...
Dávej bacha, když jsem je sušil, tak druhej den bylo pár desítek plátků zčásti pokrytých plísní. Asi byly některý kousky chycený už před sebráním. Jiná houba mi to zatím neudělala.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#1317 Příspěvek od kokun »

To je u "babek" (hřib žlutomasý) normální. Na plíseň jsou velmi choulostivé. A ta "plíseň" (nedohub) je docela jedovatá.
Taky by se ta plesnivá část neměla vy(od)krajovat, jak vidím na foto - celá plodnice by se měla (správně) vyhodit. Je napadena nedohubem i když to není (na pohled) vidět.
Podobně to bývá i u "suchohřibů" (h. hnědý) - i když ty jsou podstatně méně náchylné k nedohubu (jsou trvanlivější, než "babky") :(

EDIT:
Já babky nesuším nikdy - když je nezkonzumuju (za čerstva, hned po sběru) sám, tak je dám (na smaženici) sousedům.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“