UTSOURCE - jak nakoupit?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

UTSOURCE - jak nakoupit?

#1 Příspěvek od css »

Máte někdo zkušenost z poslední doby s nákupem na UTSOURCE coby běžná osoba - ne podnikatel? Dřív mi tam šlo nakupovat bez problémů, ale dnes po mě chtějí při dokončení nákupu zadání nějakého daňového čísla nebo co + EORI, a bez toho mě nepustí dál 8O Co s tím?
Přílohy
uts.gif
(28.95 KiB) Staženo 51 x

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#2 Příspěvek od Celeron »

Co s tím? Nic.
EORI je bruselská vymyšlenost eurounijních celníků. Musíš si o něj zažádat na Celní správě. Musí to mít každej podnikatel, co něco dováží z mimounijních zemí. Musíš mít IČO, tedy podnikatel s živnostenským listem, jinak ti to nedaj. Pro EORI sice nemusíš být plátcem DPH (nemusíš mít DIČ neboli VAT) ale pokud ho ten obchod vyžaduje, tak tě to nepustí dál.
Tak jseš vlastně trojnásobně v řiti. Nemáš-li IČO, nedostaneš EORI. Nemáš-li IČO, nedostaneš DIČ. Nemáš-li DIČ, nepustí tě to do e-šopu pro podnikatele.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

Nemáš pravdu, EORI si lze vygenerovat v tzv. ad hoc módu pro jednorázové použití fyzickou nepodnikající osobou:
https://www.celnisprava.cz/cz/clo/e-cus ... fault.aspx
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

A co mu to je platný, když nemá DIČ, (VAT)? Bez něj ho to do e-šopu nepustí.
Já mám IČO i DIČ, takže jsem s EORI žádnej problém neměl ale pravda je, že jsem ho nakonec zatím nepoužil.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Zaky »

Samozřejmě nejsprávnější cesta je se zeptat přímo na utsource.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#6 Příspěvek od scorpions-cz »

EORI jsem si musel vyřídit při dovozu zboží na firmu z USA.
Jinak DIČ máš vždy když máš IČO. DIČ- daňové identifikační číslo, máš ho a nemusíš být plátce DPH, platíš i jiné daně, kde ho uvádíš, třeba z příjmu atd.

Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#7 Příspěvek od css »

Chlapi díky, ale už to tu sklouzlo přesně tam, na co jsem se neptal :wink: V dotazu bylo jasně napsané, že jsem NEPODNIKATEL, běžná osoba, takže IČO i DIČ jdou mimo mě. Takže jediná konstruktivní odpověď byla od "zaky" ohledně možnosti získání ad-hoc EORI, samozřejmě bez IČA i DIČA, takže se budu muset zeptat přímo u prodejce, jestli ještě prodávají běžným smrtelníkům, jako x let předtím, a nebo už ne.

Díky a tímto bych diskusi asi uzavřel, hezký večer :D

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#8 Příspěvek od warp »

DIÈ, pokud máš IÈO je u OSVÈ CZcelérodnéèíslo (bez lomítka) aniž jsi plátcem DPH, jen ho bìžnì neuvádíš.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“